Вартість електроенергії для українців суттєво зросте / фото УНІАН

В Україні вже з квітня можуть підвищити вартість електроенергії для населення. Пропонують кілька схем підвищення тарифів, за однією з них вони зростуть у два рази – з нинішніх 1,44 грн/кВт-год до 2,8 грн/кВт-год.

Як йдеться у матеріалі UBR, можливе навіть повне скасування фіксованих тарифів і переведення побутових споживачів на вільне ціноутворення. 

Необхідність збільшення тарифів влада пояснює кількома причинами, головна з яких гостра потреба відновлення пошкодженої в результаті російських атак енергетичної інфраструктури до наступного опалювального сезону. А на це необхідні величезні суми.

Відео дня

Впровадити повноцінний ринок для електроенергії в Україні хотіли ще до повномасштабної війни. І ось обстріли енергетичної інфраструктури та зростання собівартості комунальних послуг знову повернули до порядку денного питання підвищення тарифів.

Зараз розглядають кілька концепцій підвищення тарифів, найрадикальніша - зростання цін одразу до ринкового рівня. За іншими схемами пропонується запровадити графіки поетапного підвищення.

"Всього існує чотири варіанти підвищення тарифу", - сказав UBR перший заступник голови Комітету ВР з питань енергетики та ЖКГ Олексій Кучеренко.

Так, за одним з них для невеликих обсягів споживання передбачається тариф у 2,8 грн/кВт-год, а для великих можуть встановити ринкову ціну. Ще одна схема - встановити для всіх споживачів єдиний тариф у 2,8 грн за кіловат.

Тарифи на комунальні послуги в Україні під час війни

В Україні було запроваджено мораторій на підвищення тарифів на тепло і гарячу воду, а також на газ та його розподіл для всіх категорій споживачів на період воєнного стану і півроку після його завершення

Наприкінці грудня НКРЕКП затвердила двоетапне підвищення тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення, але це рішення було скасовано.

Повідомлялося, що Кабмін розробляє програму підвищення тарифів на комунальні послуги після завершення опалювального сезону.

У випадку підвищення тарифів на електроенергію незахищені верстви населення держава має підтримати субсидіями, і для них платіжка за світло не повинна бути вищою.

Вас також можуть зацікавити новини: