Електростанції України скоротили виробництво електроенергії / фото УНІАН

Електростанції України у січні-квітні поточного року знизили виробництво електроенергії на 10,9% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року - до 49,73 млрд кВт-год, повідомила Державна служба статистики.

Читайте такожВ Україні піднялися ціни на електрику після рішень Міненерго і НКРЕКП на користь Ахметова

Зокрема, за обліковий період теплові електростанції (ТЕС і ТЕЦ) виробили на 19,7% менше ресурсу, ніж за той же період роком раніше, - 17,34 млрд кВт-год, що становило 34,8% генерації електроенергії в країні.

Атомними електростанціями (АЕС) країни було вироблено 28,88 млрд кВт-год, що на 4,6% менше, ніж за чотири місяці 2019 року. У загальній генерації це становило 58%.

Генерація електроенергії гідроелектростанціями (ГЕС) впала на 24,4% - до 2,23 млрд кВт-год. ГЕС виробили 4,4% електроенергії в країні.

Альтернативна генерація електричної енергії сонця і вітру за чотири місяці 2020 року зросла на 27,8% і 35% відповідно. СЕС і ВЕС спільно виробили 1,26 млрд кВт-год, що становило 2,5% усієї згенерованої електроенергії.

Водночас, у квітні 2020 року виробництво електроенергії відносно квітня 2019 року знизилося на теплових електростанціях на 27,2%, на атомних – на 5,9%, на гідроелектростанціях – на 25,1%. На сонячних генерація зросла на 30,9%, на вітрових - на 3,5%.

Як повідомляв УНІАН, за підсумками 2019 року Україна у порівнянні з 2018 роком, скоротила виробництво електроенергії на 4,9% - до 151,25 млрд кВт-год.

У квітні в. о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольга Буславець заявляла, що українська енергетична галузь повністю розбалансована у взаєморозрахунках, і до кінця року заборгованість держави щодо розрахунків за вироблену електроенергію з відновлюваних джерел (ВДЕ) може досягти 26 млрд грн.

У зв'язку зі зростанням частки "зеленої" енергетики, був переглянутий Енергобаланс країни. Оновлений баланс енергосистеми, затверджений Міністерством енергетики та захисту довкілля, передбачає виведення у вимушений простій трьох атомних енергоблоків «Енергоатому» і робота на зниженій потужності ще 5 енергоблоків. Водночас, на теплових електростанціях, більшість з яких також входить в енергохолдинг ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова, передбачається несуттєве зниження частки генерації. А для електростанцій з відновлюваних джерел (понад 20% ринку ВДЕ належить також енергохолдингу ДТЕК) передбачається зростання виробництва.

При цьому теплова енергія та відновлювальна набагато дорожчі за атомну, що позначається на тарифах на електроенергію.