этот материал доступен на русском

В Україні значно зросло виробництво дорогої "зеленої" електроенергії

12:36, 25 травня 2020
Енергетика
337 0
Електростанції України скоротили виробництво електроенергії / фото УНІАН

Електростанції України у січні-квітні поточного року знизили виробництво електроенергії на 10,9% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року - до 49,73 млрд кВт-год, повідомила Державна служба статистики.

Читайте такожВ Україні піднялися ціни на електрику після рішень Міненерго і НКРЕКП на користь Ахметова

Зокрема, за обліковий період теплові електростанції (ТЕС і ТЕЦ) виробили на 19,7% менше ресурсу, ніж за той же період роком раніше, - 17,34 млрд кВт-год, що становило 34,8% генерації електроенергії в країні.

Атомними електростанціями (АЕС) країни було вироблено 28,88 млрд кВт-год, що на 4,6% менше, ніж за чотири місяці 2019 року. У загальній генерації це становило 58%.

Генерація електроенергії гідроелектростанціями (ГЕС) впала на 24,4% - до 2,23 млрд кВт-год. ГЕС виробили 4,4% електроенергії в країні.

Альтернативна генерація електричної енергії сонця і вітру за чотири місяці 2020 року зросла на 27,8% і 35% відповідно. СЕС і ВЕС спільно виробили 1,26 млрд кВт-год, що становило 2,5% усієї згенерованої електроенергії.

Водночас, у квітні 2020 року виробництво електроенергії відносно квітня 2019 року знизилося на теплових електростанціях на 27,2%, на атомних – на 5,9%, на гідроелектростанціях – на 25,1%. На сонячних генерація зросла на 30,9%, на вітрових - на 3,5%.

Як повідомляв УНІАН, за підсумками 2019 року Україна у порівнянні з 2018 роком, скоротила виробництво електроенергії на 4,9% - до 151,25 млрд кВт-год.

У квітні в. о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольга Буславець заявляла, що українська енергетична галузь повністю розбалансована у взаєморозрахунках, і до кінця року заборгованість держави щодо розрахунків за вироблену електроенергію з відновлюваних джерел (ВДЕ) може досягти 26 млрд грн.

У зв'язку зі зростанням частки "зеленої" енергетики, був переглянутий Енергобаланс країни. Оновлений баланс енергосистеми, затверджений Міністерством енергетики та захисту довкілля, передбачає виведення у вимушений простій трьох атомних енергоблоків «Енергоатому» і робота на зниженій потужності ще 5 енергоблоків. Водночас, на теплових електростанціях, більшість з яких також входить в енергохолдинг ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова, передбачається несуттєве зниження частки генерації. А для електростанцій з відновлюваних джерел (понад 20% ринку ВДЕ належить також енергохолдингу ДТЕК) передбачається зростання виробництва.

При цьому теплова енергія та відновлювальна набагато дорожчі за атомну, що позначається на тарифах на електроенергію.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter