У Держдепі заявили, що продовжать вводити санкції проти російського газопроводу / фото REUTERS

Сполучені Штати Америки продовжать вводити санкції проти організацій, пов'язаних з російським газопроводом "Північний потік-2".

Про це на брифінгу заявив офіційний представник Держдепартаменту Нед Прайс.

"Ми продовжимо вивчати організації відповідно до наших зобов'язань. Також ми зобов'язані виконувати PEESA (Закон Про захист енергетичної безпеки Європи)", - сказав він. 

Прайс зазначив, що США продовжать "демонструвати опозицію "Північному потоку-2" і прихильність енергетичній безпеці України.

Читайте такожReuters: запуск "Північного потоку-2" можуть відкласти до березня"Це те, що ми продовжимо робити", - підкреслив він. 

Нагадаємо, що 23 листопада Вашингтон оголосив про розширення санкційного пакета проти причетних до реалізації російського проекту "Північний потік-2".

"Північний потік-2"

Проектом "Північний потік-2" (Nord Stream 2) передбачено будівництво і робота двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Газопровід проходить в обхід України. 10 вересня в Росії заявили про завершення будівництва. "Північний потік-2" запустять після сертифікації, за прогнозами, на початку 2022 року.

15 Листопада 2021 року Федеральне мережеве агентство Німеччини (BundesNetzAgentur, BNetzA) задовольнило заявку НАК "Нафтогаз України" на участь у процесі сертифікації компанії Nord Stream 2 AG, яка є оператором газопроводу "Північний потік-2".

На наступний день bnetza тимчасово призупинило процедуру сертифікації. Регулятор дійшов висновку, що сертифікація можлива лише після того, як оператор приведе свою організаційно-правову форму у відповідність до законодавства Німеччини.