фото ua.depositphotos.com

Створення єдиного електронного реєстру споживачів електроенергії, газу і тепла (е-споживач) вигідне, в першу чергу, постачальнику останньої надії (ПОН), яким є ДК "Нафтогаз України". 

Про це заявив юрист у газовій сфері Олег Бакулін під час ток-шоу "Energy Freedom з Андрієм Куликовим".

"Механізм НКРЕКП для постачальника останньої надії не зовсім відповідає закону і створення бази (Єдиного реєстру енергоспоживачів - ред.) якраз спрямоване на те, щоб задовольнити потреби саме постачальника останньої надії", – сказав експерт.

За словами Бакуліна, створення загальної бази споживачів необхідне ПОН, яким є ДК "Нафтогаз України", для успішного справляння боргів з населення.

"Мене трохи лякає інформація, що активну участь (у створенні єдиного реєстру енергоспоживачів – ред.) приймає постачальник останньої надії. Тому що у нього на ринку газу є проблема. До нього до реєстру потрапляє не споживач, а EIC-код, поштова адреса споживача, але прізвище, ім'я та по батькові. Тобто персональні дані не потрапляють. І постачальник останньої надії має проблему зі стягненням заборгованості", - пояснив він.

Бакулін також висловив побоювання, пов'язані з невключенням до робочої групи зі створення Єдиного реєстру енергоспоживачів представників громадських організацій, які могли б зробити процес формування реєстру більш прозорим.

Нагадаємо, в червні поточного року в Міністерстві енергетики України була сформована робоча група зі створення єдиного електронного реєстру споживачів електричної енергії, газу, тепла. 

До складу робочої групи увійшли представники Міністерства енергетики, Міністерства розвитку громад і територій України, Державної податкової служби України, Міністерства соціальної політики, "НЕК "Укренерго", НКРЕКП, НАК "Нафтогаз України", ДК "Нафтогаз України", "Оператор ГТС України".