Взимку електроенергії не буде по 12 годин на добу, у кращому випадку. Однак цілком ймовірно, що буде інший сценарій, коли світло даватимуть 6 годин на добу у пікові періоди, а, можливо, і менше. Про це в коментарі "Комерсант" заявив експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.
"Світло може бути і по 2-3 години на день. Це правда. Окрім ремонту та можливих обстрілів росіян завжди є фактор погоди. Це теж треба враховувати", – підкреслив експерт.
За його словами, наразі ми бачимо проекцію зимової ситуації, але взимку зросте споживання електроенергії. Навіть якщо буде зроблений частковий ремонт, ситуація буде гіршою. Зараз найбільше страждають проблемні регіони: Київська, Харківська, Одеська, Дніпропетровська області та Львів: "Взимку проблеми будуть відчувати всі – не лише критичні області, а й умовно кажучи, Закарпатська, Тернопільська, Кіровоградська та інші", – зауважив Корольчук.
Він додав, що зруйновано приблизно 6000 МВт потужностей. Планували відновити до зими приблизно 3000 МВт. Зараз цифра понизилася до 2 000 МВт.
"Для мене це песимістичний прогноз, бо 2 000 МВт – це мало. Ми споживаємо зимою в середньому приблизно 15-16 000 МВт. Виходить у нас залишається 1000 МВт станом на зараз. Так, щось відбудують, якщо 2000 МВт, то у нас буде 12 000 МВт станом на зиму. І виходить, у нас дефіцит 3000 МВт… І взимку проблема буде не лише в зруйнованих теплових електростанціях, ТЕЦ і ГЕС, а в підстанціях: зимою дефіцит через це буде приблизно десь 5000 МВт, з 15, яких нам треба", – зазначив експерт.
Криза української енергетики
Генеральний директор компанії Yasno Сергій Коваленко заявляв, що українцям варто бути готовим до того, що взимку світло можуть відключати по 12 годин на добу. Цей прогноз може як покращитися, так і погіршитися.
В Міненерго заявляли, що Україна планує побудувати до 1 ГВт газової маневреної генерації електроенергії до кінця року. Частина з цих об’єктів вже перебуває на стадії приєднання до енергосистеми, частина – на стадії будівництва.