Ілюстрація REUTERS

Державна аудиторська служба України за рік здійснила 6200 перевірок, з яких у 92% випадках були виявлені порушення.

Читайте такожНа сайті держзакупівель Росії знайшли "Веслом по ї***" (фото)

Про це повідомила голова служби Гаврилова Лідія на брифінгу, присвяченому підбиттю підсумків річниці впровадження електронного моніторингу у сфері закупівель.

Відео дня

За її словами, за вказаний період, завдяки своєчасному виявленню Держаудитслужбою порушень, а також своєчасному реагуванню сумлінними замовниками на висновки служби за результатами моніторингу, вдалося запобігти витрати державних коштів за процедурами закупівель, які були проведені з порушенням законодавства, на суму понад 10,7 мільярда гривень.

"Тобто фактично завдяки роботі Держаудитслужби зекономлені кошти держави в сумі понад 10,7 мільярда гривень", - сказала Гаврилова.

За її словами, за результатами проведеного моніторингу було складено 343 протоколу про адміністративне порушення законодавства про закупівлі, щодо яких винесено постанови про притягнення до адміністративної відповідальності осіб на суму 285,6 тисячі гривень.

"У співвідношенні кількості процедур, за якими були виявлені порушення, до кількості складених протоколів, - то останнє є дійсно невисоким. Це пояснюється тим, що законодавство передбачило тільки дві підстави для складання таких протоколів, а саме - здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без застосування визначених законодавством процедур і неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі", - додала глава Держаудитслужби.

Довідка УНІАН. Державна аудиторська служба створена рішенням Кабінету міністрів у листопаді 2015 року на базі реорганізованої Державної фінансової інспекції – одного з ключових органів перевірки фінансової діяльності державних підприємств.