Ілюстрація REUTERS

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, який передбачає введення нового формату діяльності Державної митної служби України як єдиної юридичної особи.

Читайте такожСпецоперацію "Бастіон" для боротьби з контрабандою скасовано - Нефьодов

Як йдеться на офіційному сайті парламенту, відповідний законопроект про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо вдосконалення структури управління у сфері державної митної та податкової політики зареєстрований під номером 2318.

Відео дня

Ініціатор законопроекту – голова уряду Олексій Гончарук.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, документ вводить новий формат діяльності Державної митної служби як єдиної юридичної особи, у зв'язку з чим її територіальні органи будуть здійснювати діяльність як юридичні особи публічного права, а як відокремлені підрозділи.

"Реалізація норм проекту закону дозволить посилити інституційну спроможність державних органів, що реалізують державну митну і податкову політику", - наголошується в записці.

Як написав на своїй сторінці в мережі Facebook керівник Держмитслужби Максим Нефьодов, цей законопроект важливий, "тому що це ядро функціональної реформи митниці - перетворення з конгломерату різних регіональних структур на уніфіковану систему".

"Цим ми хочемо: стандартизувати процеси, заощадити на масштабі в адмінфункціях, розірвати зв'язок з місцевими елітами, отримати можливість перерозподіляти декларації між регіонами, відкрити знеособлену інформацію, отримати кращу керованість і підзвітність", - додав Нефьодов.

Як повідомляв УНІАН, раніше Нефьодов повідомив, що процес створення регіональної структури Митної служби України запущений й обрано 16 виконувачів обов'язків керівників регіональних митниць для реєстрації юридичних осіб.

Нефьодов має намір завершити процес об'єднання всіх митниць в єдину юридичну особу до вересня 2020 року, для чого необхідно внести ряд змін на законодавчому рівні.

Довідка УНІАН. Кабінет міністрів у грудні 2018 року прийняв рішення реорганізувати Державну фіскальну службу України шляхом розділення її на державні податкову і митну служби.

За підсумками конкурсного відбору глави податкової служби Кабмін 8 травня призначив її керівником Сергія Верланова, який раніше обіймав посаду заступника міністра фінансів України, а 5 липня - першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова керівником Державної митної служби.

У серпні уряд поклав повноваження і виконання функції адміністрування податків з Фіскальної служби на Державну податкову службу, тим самим давши старт роботі нового відомства. Заходи щодо запуску в роботу Державної митної служби тривають.

На початку жовтня Кабінет міністрів України затвердив регіональну структуру Державної митної служби України, скоротивши кількість митниць до 16 з 26.