Ілюстрація REUTERS

Лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія впевнений, що після голосування за закон про банківське регулювання протягом трьох тижнів Україна отримає транш МВФ.

Читайте такожЯк українська економіка пережила перший місяць карантину: Нацбанк підбив підсумки (інфографіка)

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав в ефірі каналу "Україна 24", відповідаючи на питання про співпрацю з Міжнародним валютним фондом і Світовим банком.

Відео дня

"Я впевнений на 200%: після того, як ми проголосуємо банківський закон, протягом трьох тижнів ми отримаємо транш", - сказав Арахамія.

Він додав, що його слова ґрунтуються на "переговорної позиції з нашим кредитором".

За словами Арахамії, профільному комітету ще потрібен час для підготовки й роздачі депутатам порівняльної таблиці до другого читання законопроекту. "Ми не можемо проголосувати наступного тижня, тому що комітету потрібен час на цю таблицю. Потім цю таблицю потрібно роздати всім народним депутатам. На це потрібно 10 днів, згідно з Регламентом. Після того це може бути винесено в зал. Навіть якщо ми застосуємо яку дуже хитру прискорену процедуру, це не буде раніше, ніж 5 травня. Я думаю, десь так", - сказав глава фракції.

Він також додав: "У нас наприкінці травня є платіж дуже великий... Нам потрібно транш до цього отримати".

Як повідомляв УНІАН, 30 березня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект про банківське регулювання, який необхідний для початку реалізації нової програми співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

31 березня парламент ухвалив закон про оборот земель сільськогосподарського призначення, на ухваленні якого наполягав МВФ.

Довідка УНІАН. Україна і МВФ досягли домовленості про нову трирічну програму розширеного фінансування в обсязі 5,5 млрд дол. у грудні 2019 року. Рішення про нову програму має затвердити Рада директорів Фонду, але точна дата розгляду цього питання наразі не визначена, оскільки наша країна виконала не всі умови для старту нової програми.

На початку березня в МВФ заявили, що Фонд виділяє близько 50 млрд дол. швидкого фінансування для країн з низьким рівнем доходу і країн, що розвиваються, для подолання негативних наслідків епідемії коронавірусу, а потім у Фонді заявили про готовність мобілізувати для допомоги країнам-учасницям кредитний потенціал у розмірі 1 трлн дол.

26 березня в МВФ заявили про прогрес в обговореннях з українською владою нової програми фінансування і можливість збільшення її обсягу, але нагадали про необхідність ухвалити закони про вдосконалення банківського регулювання і земельну реформу.

У Міністерстві фінансів заявили, що продовжують переговори з МВФ про укладення нової програми фінансування і розраховують до кінця року отримати від Фонду до 5 млрд дол. кредиту.