Планується підвищення ефективності ПДВ / фото УНІАН Володимир Гонтар

Міністерство фінансів планує забезпечити зростання дохідної частини державного бюджету на 2021 рік за рахунок більш ефективного адміністрування податку на додану вартість.

Про це на брифінгу, присвяченому презентації проекту держбюджету, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

Читайте такожКабмін затвердив зміни до Податкового кодексу для держбюджету-2021

Зростання доходів

"Зростання доходів передбачається на рівні 9,4% до цього року. Основний приріст - за рахунок ПДВ ... ми не збільшуємо навантаження на бізнес в умовах кризи та не передбачаємо істотного зростання податкових надходжень, тому перерозподіл ВВП через доходи державного бюджету поступово зменшується до 23,5%. Це менше, ніж цього року", - сказав він.

"Ми не збільшуємо навантаження на бізнес в умовах кризи і не передбачаємо істотного зростання податкових надходжень", - заявив Марченко

За словами міністра, наступного року планується істотно підвищити "ефективність внутрішнього та імпортного ПДВ".

"Цей рік показує дуже суттєві можливості по детінізації, по роботі зі "схемними" кредитами, "скрутками" і так далі. Тому основний приріст надходжень був саме по цих податках", - зазначив Марченко.

Надходження від ПДВ

Як сказано в матеріалах, опублікованих Мінфіном, у 2021 році планується збільшити на 28,7 млрд грн надходження від імпортного ПДВ. Якщо для митниці план з імпортного ПДВ у поточному році становить 19,2% від обсягу імпорту, то на 2021 рік цей показник збільшено до 19,6%.

Що стосується державної податкової служби, то передбачається, що вона у 2021 році забезпечить додатково 53 млрд грн надходжень по внутрішньому ПДВ. При цьому в нинішньому році план за даним показником становить 2,8% ВВП, а на 2021 рік встановлено на рівні 2,9% ВВП.

Хронологія подій

  • 14 вересня 2020 року Міністерство фінансів України направило проект Державного бюджету на 2021 рік на розгляд уряду.
  • Цього ж дня, 14 вересня 2020 року Кабмін затвердив проект держбюджету-2021.
  • Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Кабінет Міністрів 15 вересня подасть до парламенту проект закону "Про Державний бюджет України на 2021 рік". Також він повідомляв, що в бюджет закладається курс близько 29 грн/$ і дефіцит на рівні 6% ВВП.
  • 31 серпня 2020 року представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан заявив про те, що Кабінет міністрів до 15 вересня подасть до Верховної Ради проект Державного бюджету на 2021 рік.
  • 29 серпня 2020 року президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Закону "Про державний бюджет України на 2020 рік" №822-IX, який парламент ухвалив на позачерговій сесії 25 серпня.
  • 6 серпня президент Зеленський ініціював внесення змін до держбюджету для підвищення мінімальної зарплати до 5 тис. грн з 1 вересня цього року.
  • Мінімальна зарплата в Україні з 1 січня 2020 року зросла на 550 грн і становить 4 723 грн на місяць, або 28,31 грн на годину.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram