Нацбанк прогнозує, що економіка України поступово зростатиме / фото ua.depositphotos.com

Зростання реального ВВП цьогоріч незначно пришвидшиться порівняно з попереднім роком – до 3,1% у 2025 році. У наступні роки економіка зростатиме на 3,7–3,9% на рік. Про це йдеться в Інфляційному звіті Національного банку.

Зазначається, що у 2025‒2027 роках економіка зростатиме темпами 3-4% на рік, пришвидшити відновлення можуть масштабні інвестиційні програми та жваве повернення мігрантів.

"Очікуване нарощування врожаїв, зменшення дефіциту електроенергії, значні оборонні замовлення, а також інвестиції у відновлення та стійке споживання підтримуватимуть відновлення економіки. Проте темпи зростання ВВП будуть обмеженими (3,1% у 2025 році порівняно з 2,9% торік) через дефіцит робочої сили, пошкодження газової інфраструктури та охолодження зовнішнього попиту на тлі торговельного протистояння в світі", - йдеться у звіті.

Відео дня

За прогнозом регулятора, у 2026-2027 роках економіка зростатиме на 3,7–3,9% на рік на тлі збільшення інвестицій у відбудову, відновлення виробництва й інфраструктури та стійкого споживчого попиту. У міру зниження безпекових ризиків та нормалізації умов функціонування економіки приватні інвестиції дедалі зростатимуть і компенсуватимуть поступове скорочення економічних стимулів з боку держави.

Як зазначили у Нацбанку, наразі ВВП України є близьким до свого потенційного рівня, а перспективи пришвидшення економічного зростання залежатимуть передусім від нарощування факторів виробництва, зокрема масштабів інвестицій в основний капітал та в продуктивність, а також від подальшого розвитку міграційних тенденцій.

Зростання економіки України – інші новини

Як писав УНІАН, у квітні НБУ дещо погіршив свої оцінки динаміки економічного відновлення. Очікується, що у 2025 році економіка України зросте на 3,1% (проти попереднього прогнозу у 3,6%). 

Так, у І кварталі 2025 року зростання економіки залишалося стриманим, зокрема через руйнування газової інфраструктури та спричинене цим збільшення потреб в імпорті газу. Попри певне пожвавлення ринку праці, вагомим стримуючим чинником, відповідно до опитувань бізнесу, залишався також зумовлений війною дефіцит кваліфікованих працівників. 

Вас також можуть зацікавити новини: