За перші 7 місяців 2021 року бюджет поповнився більш ніж на 680 млрд гривень / фото УНІАН

Нарощування експортних ринків, а разом з цим і валютних надходжень від підприємств-екпортерів, дає Україні зміцнення гривні та зростання економіки.

Таку думку висловили опитані УНІАН експерти.

Економісти відзначають, що пожвавлення української економіки, що спостерігалося в останні місяці, дало хороший ресурс для наповнення державного бюджету.

Відео дня

За перші сім місяців 2021 року він поповнився більш ніж на 680 мільярдів гривень і перевищив аналогічний показник 2020 року. Сталося це переважно внаслідок зростання митних і податкових надходжень. І значну роль у цьому зіграло в умовах сприятливої кон'юнктури збільшення експорту сировинних товарів.

Економічний експерт аналітичного центру "Зміст" Ігор Петриченко вважає, що зростання сировинних цін у світі, призводить до зростання припливу валюти від національного експорту, оскільки сировина складає в ньому найбільшу частку.

"У сумі - ефект для України позитивний, тобто зростання припливу валюти значно більше за зростання відтоку. Враховуючи високий ступінь кореляції нашого ВВП у доларовому еквіваленті й середніх зарплат у доларах із припливом валюти до країни, така ситуація буде означати значне зростання і ВВП, і зарплат у доларах вже цього року", - сказав Петриченко.

Своєю чергою директор департаменту казначейських операцій Юнекс Банку Ганна Волуйчак вважає, що для України, як економіки з високою часткою сировинної складової у ВВП, таке зростання світових цін - хороша новина.

"Це призводить до прискореного зростання економіки, збільшення обсягу валютної виручки при тому ж фізичному обсязі експорту. А отже - до зміцнення гривні, яке ми спостерігаємо", - сказала вона.

Довідка УНІАН. Світова економіка відновлюється після кризи, викликаної пандемією коронавірусу. Вже близько року ціни на чорні та кольорові метали, газ, нафту, залізну руду, а також зерно, кукурудзу, олійні та інші сировинні товари стрімко зростають, підтягуючи рівень цін на вітчизняному ринку.