Це відкриває шлях для підписання закону головою ВР і передачі його на підпис президенту України / фото УНІАН Володимир Гонтар

Верховна Рада розблокувала підписання закону про звільнення від кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків, зборів при подачі одноразової добровільної декларації.

Як передає кореспондент УНІАН, парламент не підтримав жодного з семи проектів постанов, якими пропонувалося скасувати рішення парламенту про прийняття закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінальний кодекс і Кримінальний процесуальний кодекс України у зв'язку з внесенням змін до Податкового кодексу щодо стимулювання детінізації доходів і підвищення податкової культури громадян шляхом введення добровільного декларування фізичними особами належних їм активів і сплати одноразового збору до бюджету» (№ 5156).

Читайте такожРада розблокувала підписання закону про добровільне одноразове декларування

Відео дня

Таким чином це відкриває шлях для підписання закону головою ВР і передачі його на підпис президенту України.

Закон про звільнення від кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків

Рада 15 червня прийняла закон про звільнення від кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків, зборів при подачі одноразової добровільної декларації. Законом вносяться зміни до Кримінального кодексу.

Вони передбачають, що подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації та сплата узгодженої суми збору є підставою для звільнення декларанта від кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) (ст.212 Кримінального кодексу України) або за ухилення від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (ст. 212-1 КК).

При цьому також вводиться кримінальна відповідальність за незаконне розголошення, передачу або надання доступу до інформації, що міститься в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації. Змінами до Кримінального процесуального кодексу запроваджено для декларантів гарантії щодо неприпустимості використання документів, отриманих у порядку одноразового (спеціального) добровільного декларування як докази на підтвердження винуватості підозрюваного, обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст.212 та ст. 212-1 КК.

Для забезпечення одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами активів законом вносяться зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення. КуПАП доповнено новою ст. 22-1. У ній встановлюється перелік порушень, які не підлягають адміністративній відповідальності. Мова йде про вчинення правопорушень, передбачених ст. 155-1 «Порушення порядку проведення розрахунків», ст. 162 «Порушення правил про валютні операції», ст. 162-1 «Порушення порядку здійснення валютних операцій», ст. 163-1 «Порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків» (про самозайнятих осіб), ст. 163-2 «Неподання або несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)» (про самозайнятих осіб у частині сплати єдиного податку та єдиного соціального внеску), ст. 163-4 «Порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи» (про самозайнятих осіб), ст. 163-15 «Порушення порядку проведення готівкових розрахунків та розрахунків з використанням електронних платіжних засобів за товари (послуги)» (про самозайнятих осіб), ст. 165-1 «Порушення законодавства про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (щодо самозайнятих осіб), ст. 166-6 «Порушення порядку припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця» (про самозайнятих осіб).

Відзначається, що прийняття даного закону обумовлено внесенням змін до Податкового кодексу щодо стимулювання детінізації доходів і підвищення податкової культури громадян шляхом введення добровільного декларування фізичними особами належних їм активів і сплати одноразового збору до бюджету і не зажадає внесення змін до інших законів України.