фото УНІАН

Державне космічне агентство України (ДКАУ) в 2017 році направило 1,422 мільярда гривень на погашення кредиту, залученого під державні гарантії для реалізації проекту "Створення Національної супутникової системи зв'язку", що становить більше половини всіх коштів, виділених на фінансування агентства з державного бюджету.

Читайте такожУкраїна запропонувала виводити ракети на орбіту з території Австралії

Про це йдеться у звіті Державного космічного агентства України про використання коштів державного бюджету за 2017 рік, опублікованому в газеті "Урядовий кур'єр".

Всього на фінансування агентства у державному бюджеті на 2017 рік було передбачено 2,485 мільярда гривень, з яких фактично використано 2,462 мільярда гривень.

Ще 467,15 мільйона гривень були використані на виконання державних цільових програм реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу, освоєння і впровадження нових технологій.

Як зазначено у звіті, 264,385 мільйона гривень були використані на утилізацію твердого ракетного палива, 148,7 млн. гривень – на управління та випробування космічних засобів, 80 мільйонів гривень – на виконання робіт за державними цільовими програмами і державним замовленням у сфері космічної галузі, 50 мільйонів гривень – на фінансову підтримку державного підприємства "Виробниче об'єднання "Південний машинобудівний завод" імені А. М. Макарова" (на погашення заборгованості по зарплаті).

На керівництво та управління у сфері космічної діяльності в минулому році використано 22,41 мільйона гривень, ще 6,798 мільйона гривень – на надання позашкільної освіти Національним центром аерокосмічної освіти молоді ім. А. М. Макарова.

У звіті зазначено, що в 2017 році агентство брало участь у виготовленні матеріальної частини до ракеті-носієві "Antares" (США), трьох ракет-носіїв "Vega" (ЄС), ракети-носія "Зеніт-3SLВ" в рамках міжнародного проекту "Наземний старт".

Раніше в інтерв'ю УНІАН заступник голови Державного космічного агентства України Володимир Міхєєв заявляв, що у державному бюджеті України щорічно закладаються мільйони на космічну галузь, але на ділі ці суми завжди недостатні, тому значна частина цих коштів в рік витрачається вхолосту. Він зазначав, що якщо в державі не зміниться підхід до космічної галузі – "за залишковим принципом", говорити про місце України в космосі взагалі не доведеться.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці серпня 2017 року Кабінет міністрів України призначив головного конструктора і начальника конструкторського бюро з системного проектування ракет і ракетних комплексів "КБ "Південне" (м. Дніпро) Павла Дегтяренко на посаду голови Державного космічного агентства України (ДКАУ).

У 2016 році Кабінет міністрів України звільнив голову Державного космічного агентства України Любомира Сабадоша, а 15 вересня того ж року Кабмін призначив в. о. голови ДКАУ Юрія Радченка. Звільнення Сабадоша пов'язували зі скандальним звільненням директора КБ "Південне" Олександра Дегтярьова, після якого трудовий колектив підприємства звернувся з відкритим листом до президента України Петру Порошенку.

Довідка УНІАН. Державне космічне агентство України є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у галузі космічної діяльності, здійснює керівництво дорученою йому сферою управління, несе відповідальність за стан її розвитку.