этот материал доступен на русском

Кличко відповів Зеленському: назвав три проблемні питання навколо недобудов "Укрбуду"

13:23, 22 травня 2020
Різне
502 0
Передача об'єктів «Укрбуду» до «Київміськбуду» відбувається в плановому режимі - Кличко / фото УНІАН

Передача об’єктів «Укрбуду» до «Київміськбуду» відбувається в плановому режимі, однак існує низка проблемних питань, які мають вирішити держоргани.

Читайте такожЕкс-депутата Микитася відправили під цілодобовий домашній арешт

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив міський голова Києва Віталій Кличко під час онлайн-брифінгу.

«Укрбуд” – компанія, засновником якої є... Кабінет міністрів України. І говорити, що Кличко зараз може взяти і сам розібратися з наслідками дій недобросовісного забудовника – як мінімум, некоректно. Але всі розуміють, що проблему 13-ти тисяч інвесторів “Укрбуду”, киян які чекають на своє житло, треба вирішувати. Тому “Київміськбуд” долучився до її розв’язання і взяв на себе зобов’язання перед інвесторами. Але зіткнувся з низкою проблем, які йому спочатку обіцяли допомогти вирішити на державному рівні», - сказав Кличко.

За його словами, нині передача об’єктів «Укрбуду» до «Київміськбуду» відбувається в плановому режимі - йдеться про 23 об’єкти – невеликий офісний центр та 22 житлових комплекси, 5 з яких "Київміськбуд" вже прийняв на баланс і здійснює на них будівельні роботи.

Кличко пояснив, що на сьогодні є три проблемних питання, і вони не входять в компетенцію міського голови та міської влади.

«По-перше, питання передачі об’єктів з Міністерства оборони до «Київміськбуду» на існуючих умовах. Чотири житлових комплекси будуються на землях Міноборони і все, що треба від міністерства сьогодні, – підписати договори на попередніх умовах. По-друге, співпраця з Державною архітектурно-будівельною інспекцією щодо прийнятих об’єктів і тих, які "Київміськбуд" ще має прийняти на баланс. ДАБІ, за формальними ознаками, повертає всі документи міськбуду. Правильніше навіть сказати "завертає". Через це деякі будинки, в яких вже живуть люди, досі не введені в експлуатацію. Загалом отримано 16 відмов по чотирьох об’єктах, по яких подавали документи на введення в експлуатацію», - розповів він.

Крім того, за словами Кличка, зараз не вистачає коштів на моменті добудови об’єктів, що розпочали зводити.

Міський голова зазначив, що після проведеного аудиту з’ясували, що на добудову всіх об’єктів не вистачає понад 2 млрд грн, про що президент «Київміськбуду» заявляв раніше.

«Кошти, про які йдеться, повернуться в процесі добудови, але зараз потрібно вирішити це питання. Це неможливо зробити без Державної іпотечної установи, яка підпорядкована Міністерству фінансів України. І до якої звернувся «Київміськбуд». Тому я не зовсім розумію, чому президент так сказав, і як саме Кличко може втрутитися в діяльність державних органів, таких, як Міноборони, ДАБІ чи Державна іпотечна установа. Єдине, чим може допомогти міська влада - це зменшення фінансового навантаження на забудовника у разі скасування сплати пайового внеску. Як це робили, наприклад, по недобудовах Войцеховського. І це питання ми зараз опрацьовуємо, щоб винести його на розгляд Київради», - наголосив Кличко.

Як повідомляв УНІАН, 20 травня президент України Володимир Зеленський закликав Кличка підключиться до вирішення питання завершення замороженого будівництва житлових комплексів «Укрбуду» компанією «Київміськбуд».

Державна корпорація «Укрбуд» зупинила будівельні роботи на більшості своїх об'єктів. Без житла ризикують залишитися понад 13,7 тис. інвесторів.

12 грудня минулого року Зеленський заявляв, що заморожене будівництво житлових комплексів «Укрбуду» завершить компанія «Київміськбуд».

Довідка УНІАН. Холдингова компанія «Київміськбуд» - найбільша будівельна компанія України. 80% її акцій належать київській територіальній громаді і перебувають в управлінні Київської міськдержадміністрації. У холдинг входять 40 відкритих акціонерних товариств. Ще 51 підприємство входить у холдинг на правах асоційованих членів. Статутний капітал ХК «Київміськбуд» становить 16,5 млн грн.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter