этот материал доступен на русском

В УЗ розповіли, скільки вагонів обладнані кондиціонерами

16:07, 14 серпня 2018
Транспорт
408 0
В Україні лише 1,2 тис. з 3 тис. вагонів обладнані кондиціонером / фото УНІАН

Читайте такожОмелян назвав терміни зникнення в Україні плацкартних вагонів

Про це повідомив заступник директора департаменту пасажирських перевезень «Укрзалізниці» Олександр Красноштан в ефірі однієї з українських радіостанцій.

«Ми розуміємо, що всім би хотілося подорожувати у вагонах з кондиціонером. На сьогоднішній день з парку вагонів, які ми підготували до літніх перевезень, а це 3 тисячі вагонів, обладнано кондиціонером 1200. Тому 1800 ще без кондиціонера», - сказав Красноштан.

Він зазначив, що у зв'язку з неможливістю оновити весь парк вагонів в «Укрзалізниці» був вибір: або забрати вагони без кондиціонера, або попередити пасажира, що у нього вагон без кондиціонера.

«Щоб ви розуміли, один пасажирський вагон коштує близько 1 мільйона доларів. Тому для оновлення 2 тисяч вагонів необхідно близько 2 мільярдів доларів. Це колосальні інвестиції, які ми зараз не можемо собі дозволити», - сказав Красноштан.

Як повідомляв УНІАН, «Укрзалізниця» для зручності пасажирів додала у систему онлайн-продажу квитків опцію інформування про наявність або відсутність кондиціонера в вагоні.

Довідка УНІАН. «Укрзалізниця» є публічним акціонерним товариством, 100% акцій якого належать державі. Компанія входить в перелік держпідприємств, які не підлягають приватизації.

Українська залізниця забезпечує 82% вантажних і близько 50% пасажирських перевезень, здійснюваних усіма видами транспорту. За обсягами вантажних перевезень українська залізниця займає четверте місце на Євразійському континенті, поступаючись тільки залізницям Китаю, Росії та Індії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter