этот материал доступен на русском

Спостерігачі КВУ зафіксували перші порушення на виборах: незаконна агітація і проблеми в роботі комісій

09:39, 21 липня 2019
Вибори 2019
611 0
false

Спостерігачі Комітету виборців зафіксували перші порушення виборчого законодавства - наявність незаконної агітації в день голосування та незаконні дії окремих виборчих комісій.

Як повідомили у прес-службі КВУ, спостерігачі зафіксували поширення в день голосування матеріалів незаконної агітації. За оцінкою спостерігачів КВУ, найбільше матеріалів незаконної агітації поширюється від імені політичних партій («Слуга народу», «Опозиційна платформа - За життя», «Опозиційний блок»). Крім того, поширюються матеріали ще від імені 5 політичних сил (Аграрна партія України, ВО «Свобода», «Голос», «ЄС», ВО «Батьківщина») і ряду кандидатів у одномандатних округах.

Читайте такожУ Києві запрацювали всі виборчі дільниці

Деякі з таких матеріалів було поширено безпосередньо перед днем голосування, зазначили у КВУ. Так, у Миколаєві розклеєні агітаційні листівки, виконані в стилістиці політичної партії «Слуга народу», на яких зображено виборчий бюлетень із двома прізвищами кандидатів, одне із яких закреслено. У Вінниці в день голосування розміщено агітаційні матеріали від імені Аграрної партії України, ВО «Батьківщина», партії «Опозиційна платформа За життя», кандидата Олександра Околіта.

Крім того, спостерігачі КВУ відзначають проблеми в роботі окремих комісій. Так, у Миколаєві дільниця №480904 розпочала засідання комісії близько сьомої ранку, хоча відповідно до закону засідання мало розпочатися не раніше 07:15. Після втручання представників КВУ засідання було скасовано, відкрити сейф комісія не встигла.

Також, за даними ЦВК, деякі дільниці не було відкрито вчасно. Так, на Вінниччині станом на 08:20 в ОВО №11 одна дільниця (№051533) не розпочала голосування, члени комісії перераховують наявні бюлетені. На Кіровоградщині в ОВО №99, дільниця № 350911 відкрилася із запізненням на 15 хв.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter