Сервісний центр - це новий формат роботи держави із компаніями-виробниками ліків / фото УНІАН

Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України відкрив сервісний центр, де надаватимуть послуги фармвиробникам, які хочуть зареєструвати ліки в Україні або провести клінічні дослідження.

Як передає кореспондент УНІАН, відкриття центру відбулось сьогодні в Києві за участю представників МОЗ.

“Важлива складова цієї системи - доступ до широкого вибору якісних ефективних та безпечних ліків. Ми сподіваємося, що відкриття сервісного центру і перехід до зручної і прозорої моделі співпраці, яку він пропонує, призведе до того, що в Україну прийдуть інноваційні ліки, які потрібні українським пацієнтам”, - розповів заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.

Відео дня

Читайте такожВ Україні у тестовому режимі запрацювала електронна медична картка

Водночас директор Державного експертного центру (ДЕЦ) МОЗ України Тетяна Думенко зазначила, що метою відкриття центру є не просто скорочення процедури, а забезпечення кардинально нового підходу до взаємодії між виробниками ліків і державою.

“Із заявниками з усіх питань працюють оператори - це однаковий для усіх абсолютно прозорий процес. А кожен з експертів ДЕЦ, які раніше мали приймати документи у виробників, отримав додатково 45 годин на місяць для проведення експертизи. Так ми можемо швидше надавати висновок та рекомендацію щодо реєстрації для МОЗ”, - повідомила Думенко.

Сервісний центр - це новий формат роботи держави із компаніями-виробниками ліків. Через сервісний центр надаються усі послуги ДЕЦ та “Єдиного вікна” МОЗ для компаній і осіб: прийому документів на реєстрацію, перереєстрацію лікарських засобів та проведення клінічних досліджень, ліцензування приватної лікарської практики, видача реєстраційних і ліцензійних документів, консультації експертів ДЕЦ.

Компанія-заявник тепер отримуватиме усі послуги за єдиною процедурою у оператора. Це покликано усунути черги, зменшити кількість відмов з технічних причин, а також пришвидшити проведення експертизи.