этот материал доступен на русском

Україна переходить на нові стандарти лікування ВІЛ

17:36, 18 червня 2019
Країна
405 0
Для діагностування ВІЛ тепер можна використовувати два швидкі тести різних виробників / фото naked-science.ru

Україна першою серед країн Східної Європи та Центральної Азії перейшла на нові стандарти лікування ВІЛ. Тепер кожна ВІЛ-інфікована людина має право на пожиттєве безоплатне лікування незалежно від кількості вірусу в крові, пише на своїй сторінці у Facebook в.о. глави МОЗ Уляна Супрун.

Сьогодні в Україні близько 244 тисяч ВІЛ-інфікованих. Водночас, лише половина людей, які живуть із ВІЛ, знають про свій статус.

"Завдяки запровадженню нового клінічного протоколу лікування інфекції стане не лише ефективнішим, зручнішим, але й економічно-доступнішим", - наголошує виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я.

Читайте такожТаблетки замість уколів: в Україні хочуть змінити підхід до призначення ліків

Що саме передбачають нові настанови:

- як основний алгоритм лікування використовуватиметься препарат із долутегравіром. Комбінований препарат із цією діючою речовиною виробляє 9 компаній, тому вартість однієї дози стала дешевшою в 6 разів;

"Сьогодні для держави вона коштує 5 грн 40 копійок. Завдяки тому, що інноваційний комбінований препарат поєднує декілька діючих речовин, пацієнт може приймати лише одну таблетку на день", - розповіла Супрун.

 - завдяки економічності та доступності цієї моделі лікування держава зможе лікувати значно більшу кількість пацієнтів;

- для діагностування ВІЛ тепер можна використовувати два швидкі тести різних виробників;

- новий протокол дозволяє використовувати антиретровірусну терапію для доконтактної профілактики ВІЛ-інфекції — прийому препаратів (PrEP — pre-exposure prophylaxis), щоби запобігати зараженню ВІЛ групам ризику - людям, що перебувають у парах, де один партнер є ВІЛ-позитивним, а інший — ні;  чоловікам, що практикують секс із чоловіками; людям, що вживають ін’єкційні наркотики; людям, що надають сексуальні послуги за винагороду;

- буде запроваджено підхід громадського здоров’я для лікування та профілактики ВІЛ. Він передбачає, що медичні послуги з виявлення, профілактики та лікування ВІЛ надаватимуться комплексно. Підходи будуть спрощені й стандартизовані, а доступ українців до якісних медичних послуг поліпшиться.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter