Iqos заборонять палити в громадських місцях / economist.com

В Україні незабаром можуть встановити загальні обмеження на куріння тютюну в усіх наявних формах, включаючи електронні сигарети, а також системи нагрівання тютюну на кшталт Iqos.

Відповідні зміни містить проект закону, який днями оприлюднили для ознайомлення чиновники МОЗ, передає UBR.

Документ, крім іншого, пропонує повністю переписати формулювання «куріння тютюнових виробів», під яким наразі мається на увазі «процес згоряння тютюну». У новій версії під курінням слід розуміти будь-яку дію, яка призводить до нагрівання, тління, згорання тютюнових виробів, у результаті чого утворюються дим або аерозоль (пара, туман)».

Відео дня

Крім того, має змінитися й поняття «тютюновий виріб», яке містить вичерпний перелік товарів. У новій версії таким пропонують називати будь-які «вироби», які можна вжити і які містять (у тому числі частково) тютюн.

Читайте такожШкідливіше за сигарети: Супрун спростувала міф про «безпеку» кальяну

Іншими словами, якщо документ ухвалять, на куріння електронних систем нагрівання тютюну будуть поширюватися всі ті ж обмеження, що й на звичайні сигарети. Зокрема, заборона на куріння в громадських місцях.

Ще одна важлива зміна, що пропонується документом, – тотальна заборона ароматичних добавок до сигарет та тютюну для самокруток. Додавати останні хочуть заборонити у всіх формах: у самому тютюні, у вигляді капсул у фільтрах й т. д.

Крім суто медичних завдань (у пояснювальній записці до проекту автори не шкодують статистичних даних про шкоду куріння), МОЗ пояснює необхідність розробки та прийняття закону імплементацією європейських правил в українське законодавство. Зокрема, прописані у проекті норми відповідають вимогам Директиви 2014/40/ЄС. І їхнє прийняття прямо зазначено в пунктах 1389 – 1396 Угоди про асоціацію з ЄС.(Це твердження є сумнівним, оскільки країни ЄС самостійно визначають свою тютюнову політику - прим.ред)

Втім, не слід очікувати, що зазначені зміни негайно набудуть чинності. Нинішнє скликання Верховної Ради при всьому бажанні не встигне проголосувати за законопроект: термін для попереднього ознайомлення суспільства з ініціативами закінчиться тільки 20 липня, тобто за день до парламентських виборів.

Норми закону наберуть чинності лише через рік після того, як президент поставить підпис під текстом.

Довідка: IQOS - пристрій для нагрівання тютюну, позиціонується як менш шкідлива та більш гігієнічна альтернатива для курців від Philip Morris International.

Це підтверджується науково-дослідницькою базою, що включає як внутрішні дослідження R & D центру Philip Morris International (публікуються у відкритому доступі на pmiscience.com), так і документацію від незалежних науково-дослідних інститутів і організацій сфери медицини і охорони здоров'я. В Україні свої дослідження системи нагрівання тютюну в 2017 році публікував Інститут кардіології Стражеско.