Українці переплачують за ліки майже в п`ять разів

12:46, 09 квітня 2008
Країна
9 0

Націнка в середньому становить 480%

В Україні лікарські препарати продаються з націнкою, яка в середньому становить 480%, повідомили в Українському інституті суспільного здоров`я.

За словами співробітника інституту Дениса Полтавця, нові дані були одержані в результаті дослідження українського фармацевтичного ринку.

І виявилось, що деякі групи лікарських препаратів в Україні дорожчі в дев`ять разів, при тому, що середня світова націнка допускає збільшення ціни лише в 2-2,5 рази.

На думку Д.Полтавця, така ситуація пов`язана з продажем препаратів, які ще не пройшли реєстрацію в нашій країні. Він також повідомив, що зі списку 18 тис. лікарських засобів близько 4,5 тис. не пройшли відповідну перевірку, але поступили в продаж.

Слід зазначити, що експерти також з`ясували, що за останні шість років вживання лікарських засобів серед українців виросло втричі.

Згідно даним Державного комітету статистики України, кожен восьмий житель країни не задоволений станом свого здоров`я і відчуває себе хворим.

Як повідомляють експерти, Україна за останні десять років втратила близько 4 мільйонів чоловік, але найбільше побоювань викликає підвищена смертність чоловіків.

До того ж, українці за тривалістю життя займають передостаннє місце серед країн Європи, випереджаючи лише Росію.

korrespondent.net

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter