Місцева влада вважає проведення масових заходів наразі недоречним / фото УНІАН

Міський голова Чернівців Олексій Каспрук закликав адміністрації дошкільних навчальних закладів відмовитись від проведення весняних ранків з нагоди свята 8 Березня, а батьків – обмежити відвідування шкіл у зв’язку з підтвердженим випадком коронавірусу у місцевого жителя.

Про це посадовець повідомив ввечері 4 березня у відеозверненні на сторінці у Facebook.

Відео дня

Каспрук поінформував, що до міськради надійшов лист від Держпродспоживслужби, у якому висловлена рекомендація щодо обмеження проведення масових заходів у місті.

«Я розумію, що наближається 8 Березня. Чудово розумію, що готувалися, чудово розумію, що майже все готове. Але все ж таки наполегливо рекомендую і адміністраціям дитсадків в першу чергу, і батьківським комітетам, подумати, і, можливо скасувати ці заходи. Бо скупчення і дорослих, і дітей в одному місці – чи то актовий зал, чи то інше велике приміщення – сьогодні недоречне», – зазначив міський голова.

Окрім того, Каспрук повідомив про рекомендацію школам щодо збільшення тривалості перерв з метою більш якісного провітрювання приміщень.

Водночас він заявив, що часто батьки із ознаками захворювання на ГРВІ приходять до шкіл. У зв’язку з цим, у міськраді рекомендують обмежити відвідування батьками шкіл міста.

«Рекомендували адміністраціям – кожна з них прийматиме рішення самостійно – про обмеження доступу дорослих до шкіл. Сподіваюся, що батьки, дідусі й бабусі з розумінням поставляться до цього нововведення. Бо це в першу чергу в інтересах наших дітей», – сказав міський голова.

Як повідомляв УНІАН, 3 березня в Україні підтверджено перший випадок коронавірусу – у чоловіка, який з дружиною повернувся з Італії до Чернівців. Чоловік із 29 лютого перебуває у обласній клінічній лікарні. Його стан покращується. Дружина не має ознак захворювання та перебуває під наглядом лікарів.