Рослина володіє цілим рядом корисних властивостей \ Вікіпедія

Рід Деревій належить до сімейства Складноцвіті і об'єднує від 100 до 200 видів. Ареал зростання - Євразія і Північна Америка. Деревій звичайний широко застосовується в медицині, а також використовується як пряна і декоративна рослина. Росте в розріджених лісах, на узліссях, уздовж доріг, на суходільних лісових луках, по берегах водойм, по окраїнах полів, також цю рослину можна зустріти на пустирях і звалищах.

Деревій лікувальні властивості:

Рослина має бактерицидну, протизапальну, заспокійливу і в'язку дію. Тонізує шкіру і знімає роздратування, тому він корисний при вугруватій і пористій шкірі, жирній себореї обличчя, а також при пітливості і для зміцнення волосся. Вітамін K, який міститься в рослині, підвищує міцність капілярів, сприяє зупинці кровотеч і крововиливів, загоєнню виразок і ран. Велика кількість каротину, що входить до складу трави деревію, усуває ламкість нігтів і волосся, сухість, лущення та ороговіння шкіри, протидіє появі зморшок і вугрів.

Деревій підсилює жовчовиділення, стимулює функцію печінки і апетит, покращує травлення і прискорює всмоктування речовин. Його застосовують як кровоспинний засіб при діареї, дизентерії, варикозному розширенні вен, геморої, тромбозах і будь-яких кровотечах, а як протизапальний засіб при гастриті і ентериті. Як потогінний засіб препарати деревію застосовують при лихоманці та застуді. Деревієм лікують такі захворювання та стани, як туберкульоз легенів, катар і виразка шлунка, нирковокам'яна хвороба, малярія, жіночі хвороби, енурез, недокрів'я, головний біль, гіпертонія. Також його використовують як заспокійливий засіб, засіб від безсоння, засіб від гельмінтів, засіб для посилення лактації. Використовують при легеневому туберкульозі, колітах, панкреатиті, метеоризмі, виразці дванадцятипалої кишки і шлунка, подагрі, ревматизмі, гінекологічних патологіях, запальних захворюваннях сечостатевих органів, сечокам'яній хворобі, артритах, аритмії, гострих респіраторних захворюваннях, запамороченні, невралгії.

Лікувальними вважаються сік деревію, настій, відвар, мазь, масло і рідкий екстракт. Деякі з цих препаратів можна придбати тільки в аптеках, але частину можна приготувати самостійно.

Деревій протипоказання:

Протипоказані препарати деревію при підвищеному згортанні крові. Вагітним не рекомендовано вживання сік деревію. Але навіть якщо ви не вагітні і абсолютно здорові, тривале або надмірне вживання препаратів деревію може привести до отруєння, що супроводжується запамороченнями і появою шкірного висипання.

Деревій в гінекології та косметології:

Трава деревію в гінекології застосовується завдяки кровоспинним властивостям. Трава деревію при місячних дозволяє зменшити виділення крові.

Широко відома трава деревію в косметології. Її застосовують при фурункулах, для поліпшення стану жирної, проблемної шкіри. Трава деревію для шкіри обличчя застосовується для позбавлення від жирного блиску, очищення шкіри і додання матового відтінку.

Трава деревію для волосся ефективна проти себореї завдяки бактерицидним і протизапальним властивостям. Також вона позитивно позначається на стані ламкого волосся, запобігає їхньому випаданню.

В лікарських цілях використовують стебла з квітучими верхівками і квітки \ скріншот з відео

Заготівля деревію:

В лікарських цілях використовують стебла з квітучими верхівками і квітки рослини. Заготовки роблять у першій половині періоду цвітіння до того, як квіткові головки потемніють.

Збір слід проводити в сонячні дні: деревій при цьому володіє великою цілющою дією і буде довше зберігатися.

Стебла з верхівками зрізають з допомогою серпа, ножа або секатора. У разі утворення заростей їх можна скошувати косою, а потім з цієї маси вибирати траву. На одному і тому ж місці можна проводити збір 2-3 роки підряд. Після цього потрібно зробити перерву на 1-2 роки.

Зрізані стебла з верхівками повинні бути близько 15 см в довжину (без здерев'янілих стебел без листя), а квітки - зрізані на відстані 2 см від верхівки.

Сировину потрібно відсортувати: видалити грубі стебла, щітки з побурілими квітками. Потім її розкладають тонким шаром або зв'язують у пучки і сушать у тіні. Розкладену сировину потрібно періодично помішувати. Можна проводити сушку і в сушарках при 35-40°С. Сушка закінчена, коли стебла легко ламаються. Траву ріжуть і кладуть у скляні банки. Зберігають близько 2-х років.

Відвар і настій деревію:

Відвар: одну чайну ложку подрібненої трави деревію залити повною склянкою окропу, варити при слабкому кипінні 5-10 хвилин, остудити і процідити. Приймати по півсклянки 3 рази на день при гастритах і виразці шлунка.

Настоянка: 30 г сухої трави деревію помістити в посудину з темного скла, залити 100 мл медичного спирту, щільно закупорити і настоювати в темному прохолодному місці протягом 10 днів. Якщо замість спирту використовується горілка, настоювати потрібно 12 днів. Для внутрішнього вживання при болях і кровотечах 30-40 крапель настойки змішують з 50 мл води. Цим препаратом можна обробляти рани і просочувати пов'язки для компресів.

Мазь: жменю свіжого листя і квіток деревію розтирають у ступці і змішують з рівною частиною несолоного топленого сала. Використовують мазь при ударах.