Небезпечні для дітей харчові барвники потрібно заборонити - експерти

10:21, 11 квітня 2008
Країна
12 0

Вони призводять до гіперактивності дітей

Британське агентство зі стандартизації продуктів харчування (FSA) закликало припинити використання в Європі синтетичних харчових барвників, вживання яких може призвести до розвитку гіперактивності дітей.

Харчові барвники E110, Е122, E102, E124, E104 та E129 підпали під підозру в результаті дослідження, проведеного співробітниками Університету Саутгемптона у 2004 році, передає Lenta.ru.

За даними науковців діти, які вживали напої з високим вмістом цих речовин, відрізнялися від своїх однолітків імпульсивною і неконтрольованою поведінкою і мали проблеми з концентрацією уваги.

У дослідженні, що тривало шість тижнів, взяли участь 300 дітей віком трьох, восьми й дев`яти років.

Глава FSA Дейм Деїрдр Хаттон наголосила, що для повної заборони на використання цих барвників британській владі знадобиться санкція наглядових органів ЄС. Поки ж FSA закликає виробників до добровільної відмови від небезпечних інгредієнтів з 2009 року.

Раніше Європейське агентство з контролю за безпекою харчів заявило, що вважає можливий шкідливий вплив барвників досить незначним, однак оскільки ці речовини не мають харчової цінності, припинення їхнього використання ніяк не позначиться на якості продуктів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter