Ілюстрація  REUTERS

Серед інфікованих коронавірусом осіб, які перебувають на заблокованому в Японії круїзному лайнері Diamond Princess, українців немає.

Як йдеться в повідомленні на сайті Міністерства охорони здоров'я України, національний координатор з Міжнародних медико-санітарних правил в Японії (ММСП) повідомив, що на борту лайнера перебуває 25 громадян України.

Читайте такожЛайнер з українцями у Японії: кількість хворих на коронавірус зросла до 20 людей (відео)

Відео дня

У МОЗ нагадали, що раніше влада Гонконгу повідомила про випадок захворювання у пасажира, який був на борту лайнера з 20 січня. 25 січня пасажиру діагностовано коронавірусну інфекцію 2019-nCoV після висадки у Гонконзі.

З 4 лютого МОЗ Японії поставило судно на карантин та проводить дослідження для пасажирів та членів екіпажу, які контактували з людиною із підтвердженим випадком та мають лихоманку або респіраторні симптоми.

«Було відібрано зразки у 237 пасажирів і членів екіпажу та проводиться їх дослідження. Наразі отримано результати тестування для 31 зразку, 10 з яких виявились позитивними на 2019-nCoV. За інформацією контактної особи ММСП Японії, громадян України серед вказаних 10-ти підтверджених випадків немає», - йдеться в повідомленні.

МОЗ Японії переводить пацієнтів із підтвердженою інфекцією нового коронавірусу до діагностичних лікарень в Японії та здійснює протиепідемічні заходи на судні. Інші пасажири і члени екіпажу, у тому числі ті, хто очікує результатів, залишатимуться на судні щонайменше 14 днів.

Центр громадського здоров’я України направив до відома Держприкордонслужби листа з інформацією про цю ситуацію з метою координації і злагодженості дій під час проведення відповідних заходів реагування.

Як повідомляв УНІАН, за даними українського МЗС, на судні перебуває 25 громадян України – всі члени екіпажу. Усього на судні 3 тисячі 700 осіб із 56 країн світу, з яких 2 тисячі 700 – пасажири.