Ілюстрація / REUTERS

В Таїланді патологоанатом помер від коронавірусу, яким заразився від мертвого тіла. І цілком вірогідно, що це перший подібний випадок.

Як пише Newsweek, патологоанатом працював у лікарні Бангкоку. Лист про його випадок був опублікований в Journal of Forensic and Legal Medicine. Про його ім'я й вік не повідомляється. Авторами виступили Вон Срівідіталай з Медичного центру RVT в столиці Таїланду і Вірой Віваніткіт з індійського Університету імені Д. Й. Патіла.

Читайте такожКоронавірус може передаватися від людини людині на відстані 4 метрів

"Наскільки нам відомо, це перший зафіксований випадок зараження COVID-19 й смерть серед медичного персоналу в відділі патологічної анатомії", - написали автори.

Вони стверджують, що загиблий медик підхопив SARS-CoV-2 в часи, коли більшість випадків зараження ним у Таїланді були іноземного походження. А сам вірус ще не поширювався широко в суспільстві. На додачу, вони зауважують, що "у спеціалістів патологічної анатомії мало шансів вступити в контакт з зараженими пацієнтами, але вони можуть контактувати з біологічними зразками і трупами".

"На даний момент немає даних про точну кількість заражених COVID-19 мертвих тіл, тому що в Таїланді зазвичай не перевіряють покійників на наявність вірусу. Разом з тим, інфекційний контроль і загальні заходи обережності необхідні", - зауважують автори.

Вони радять паталогоанатомам одягати захисний костюм, рукавички, окуляри, головний убір й маску під час роботи. А також проводити дезінфекцію в операційних кімнатах.

Читайте такожСкільки живе коронавірус: дані досліджень про стійкість COVID-19

"Не лише паталогоанатоми, а й технічні працівники моргів і люди в поховальних службах повинні вжити додаткових заходів безпеки", - переконана професор патологічної анатомії в Міському університеті Нью-Йорка Анжеліка Кортхалс.

Експерт з питань політики охорони здоров'я в Університеті Нью-Хевена Саммер Джонсон МакДжі теж наголосила, що з тілами усіх, в кого був виявлений коронавірус, "мертивими чи живими", потрібно працювати в повному захисті.

"Розтини і посмертні розслідування реально ставлять коронерів під загрозу заразитися COVID-19", - сказала вона.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram