Учені розробляють антибактеріальні зубні імплантати, які самі вростають в кістку

10:56, 28 грудня 2016
Зарубіжні новини
85 0

Приблизно в 10% випадків поставлені зубні протези доводиться видаляти через інфекції або порушення в процесі остеоінтеграції.

Антибактеріальні зубні імплантати самі уростуть в кість / Фото: papamamaja.ru

Інфекції ротової порожнини — це основна причина відторгнення зубних імплантатів. Вчені з Університету країни басків (University of the Basque Country) в Іспанії на чолі з Беатріз Палла (Beatriz Palla) займаються розробкою нових покриттів для імплантатів, які одночасно будуть боротися з бактеріями і сприяти утворенню кісткової тканини навколо імплантату. У даний момент створено три різних покриття, одне з яких вже знаходиться на стадії отримання патенту, повідомляє Медпортал.

Читайте такожЧистка зубів запобігає запальним процесам у всьому організмі - медикиБеатріз Палла розповіла, що приблизно в 10% випадків поставлені зубні протези доводиться видаляти через інфекції або порушення в процесі остеоінтеграції. Таким чином, для вирішення проблеми необхідно розробити нове покриття, яке допоможе імплантату інтегруватися в щелепу, а також матиме антибактеріальні властивості — з урахуванням того, що бактерії поступово виробляють стійкість до таких покриттях. Раніше група вчених вже створила зразки покриттів, які допомагали кісткам навколо імплантату рости і фіксувати протез, наступним кроком для них було надати цим покриттям необхідні властивості, завдяки яким вони боролися б з інфекціями.

Читайте такожВчені створили пломби, які сприяють "самоодужанню" зубівДля вирішення проблеми дослідники використовували метод золь-гель синтезу, при якому спочатку утворюється колоїдний розчин, в якому присутні частинки гідроксидів (золь), а потім цей розчин перетворюють в гель. Прекурсором у цьому процесі став кремній, відомий своєю остеоіндуктивністю (здатністю провокувати ріст кістки навколо себе). На останньому етапі фахівці додали в гель різні антибактеріальні агенти, отримавши в підсумку три різних покриття. Одне із них було зроблене для профілактики інфекцій — тобто створене з матеріалу, який розпадається протягом тривалого часу, вивільняючи антибактеріальну речовину поступово. Ще одне — для лікування вже виявленої інфекції — навпаки, було зроблено з матеріалу, який швидко розкладається. Останнє покриття, на яке іспанці зараз отримують патент, призначене для застосування у стоматологічній клініці — його наносять на частину імплантата, де була помічена інфекція, але при цьому імплантат знімати необхідності немає.

Нові покриття ще не готові для використання у клінічній практиці — ученим належить велика кількість роботи, перш ніж вони зможуть вивести розробку на ринок. Поки ще рано говорити навіть про клінічні випробування.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter