этот материал доступен на русском

Американські лікарі назвали препарат, який здатний зупинити поширення COVID-19 в організмі

19:15, 16 липня 2020
Зарубіжні новини
1415 0
Дослідження вказує на потенціал препарату для лікування COVID-19 / фото provitaminki.com

Гепарин виявився перспективним препаратом для блокування інфікування здорових клітин вірусом SARS-CoV-2. Це відбувається завдяки тому, що препарат має здатність зв'язувати білок SARS-CoV-2 і цей зв'язок виявилася міцніше, ніж взаємодія антитіла та антигену. Нині гепарин застосовують для запобігання згортання крові, проте нові дослідження вказує на потенціал препарату для лікування COVID-19.

Читайте такожКраща, ніж імунітет після хвороби: американська вакцина проти коронавірусу показала хороші результати (відео)

Експерименти науковців з Політехнічного інституту Ренсселера (США) довели, що гепарин здатний нейтралізувати SARS-CoV-2 шляхом зв'язування з шиповидним білком на поверхні. В такій ситуації гепарин діє, як приманка, блокуючи можливості SARS-CoV-2 атакувати здорові клітини і поширюватися, пише 24 канал.

Зв'язуючись з приманкою вірус втрачає свої властивості і більш не здатний заразити здорову клітину, щоб продовжувати розмноження.

"Це виключно щільне зв'язування. Воно в сотні тисяч разів міцніше, ніж при зв'язуванні антитіла та антигену", – підкреслив співавтор роботи Джонатан Дордік.

Такий підхід можна використовувати на початках захворювання для зниження тяжкості перебігу COVID-19.

Крім того, гепарин може бути важливою частиною загального антивірусного лікування. Це особливо важливо наразі поки ефективна вакцина ще не готова.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter