Глава ВООЗ попередив світ про моральну катастрофу, що насувається / фото REUTERS

Світ перебуває на межі моральної катастрофи через ситуацію з коронавірусом.

Про це заявити голова Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреєсус на засіданні виконавчого комітету.

"Я скажу прямо: світ на межі катастрофічної моральної помилки - і ціною цієї помилки будуть людські життя і сама можливість жити в найбідніших країнах світу", - сказав Гебреєсус.

Він зазначив, що жителі 49 найбільш забезпечених країн світу вже отримали понад 39 мільйонів доз вакцини, в той час, як в одній із найбідніших країн було зроблено всього 25 щеплень.

false
false

Гебреєсус підкреслив, під загрозою знаходяться плани забезпечити людям із різних країн рівний доступ до вакцинації.

Читайте такожВакцини для обраних. Чи отримають колись щеплення від COVID-19 прості українці

Вакцинація від коронавірусу: що відомо

  • Раніше у ВООЗ заявили, що в 47 країнах світу, що мають переважно високий рівень доходу, вже введено понад 30 млн доз вакцини від коронавірусу SARS-CoV-2, який викликає COVID-19.
  • У лютому-березні Україна очікує поставки вакцини від COVID-19. Перша партія вакцини в рамках глобальної ініціативи COVAX складе 8 млн доз, яких вистачить на вакцинацію 4 млн осіб (необхідно 2 дози на людину). В першу чергу будуть вакцинувати медиків, літніх людей і тяжкохворих.
  • 24 грудня 2020 року міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що МОЗ відпрацьовує план зі збільшення квоти вакцин у рамках ініціативи COVAX з 8 млн до 16 млн доз.
  • 30 грудня Україна підписала контракт із китайською компанією Sinovac про постачання 1,9 млн доз вакцини від COVID-19.
  • 8 січня 2021 року глава ВООЗ Тедрос Гебреєсус заявив, що багаті країни скуповують у виробників Pfizer/BioNTech, Moderna і AstraZeneca більшість вакцин від коронавірусної хвороби.
  • 13 січня глава МОЗ Степанов заявив, що Міністерство охорони здоров'я найближчими днями планує підписати контракти з новими компаніями-виробниками вакцини від коронавірусу.
  • За даними ВООЗ, в цей час на стадії доклінічних випробувань знаходяться 170 експериментальних вакцин, 65 - проходять клінічні випробування, із них 15 - третій, останній етап.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram