Ілюстрація / REUTERS

Нові дані свідчать про те, що носіння маски для обличчя може допомогти коронавірусу проникнути у мозок і створити більшу загрозу для здоров'я.

Про це йдеться на Science Times, пише ТСН.

Читайте такожУ США науковці назвали альтернативу маскам для захисту від коронавірусу

Відео дня

Колишній нейрохірург, доктор Рассел Блейлок, попереджає, що маски для обличчя не можуть повністю захистити людину від захворювання і зараження патогенами. Він додає, що це також може нести серйозну загрозу для здоров'я, тому тільки хворі люди повинні носити маски для обличчя. 

З початку пандемії коронавірусу люди всюди носили захисні засоби, такі як маски і рукавички. Клініка Клівленда стверджує, що рукавички не захищають від вірусів і не дозволяють вам доторкатися до всього, що знаходиться в межах досяжності. Однак мікроби, які потрапляють в ваші рукавички, можуть переноситися на всі інші поверхні, до яких ви торкаєтеся.

Тепер, навіть маски для обличчя стикаються з тією ж критикою. Доктор Блейлок каже, що вірусам, що видихаються, маска не дає шанс вирватися. Він каже, що вірус буде далі концентруватися і циркулювати в носових проходах і врешті може потрапити у мозок.

Комісія з контролю і профілактики захворювань раніше радила тільки хворим носити захисні маски, але пізніше рекомендували усім носити її, оскільки з'ясувалося, що деякі з них можуть бути безсимптомними носіями вірусу. 

В кількох дослідженнях вивчали небезпеку носіння лицьової маски, особливо впродовж тривалого часу. Вони включають підвищення опору дихальних шляхів, накопичення вуглекислого газу, гіпоксію або недостатнє постачання киснем, головні болі і навіть інші небезпечні для життя ускладнення.

У дослідженні, проведеному Національною університетською лікарнею Тайваню, було виявлено, що використання масок N-95 у медичних працівників викликає гіпоксемію, низький рівень кисню в крові і гіперкапнію та інші ускладнення.

В іншому дослідженні повідомлялося про появу головного болю у медичних працівників, які використовують ту ж захисну маску для обличчя. Також було виявлено, що вагітні жінки в масках N-95 мають проблеми з диханням, пов'язані з використанням маски.

Дослідники припускають, що переваги використання масок N95 для запобігання скороченню інфекційних захворювань повинні бути співставлені з можливими респіраторними наслідками, пов'язаними з тривалим використанням масок N95. 

Нові дані показують, що в деяких випадках коронавірус може проникати в мозок. У разі носіння маски вірусам, випущеним після закінчення терміну придатності, не буде надана можливість втекти, і вони будуть далі збиратися в носових проходах. Це дозволяє вірусу проникати в нюхові нерви і подорожувати далі, в досягаючи мозку.

За словами доктора Блейлока, не варто нападати або критикувати здорових людей, які не носять масок, оскільки дослідження показують, що це може бути мудрим вибором в кінці кінців.

Читайте також: