Як коронавірус впливає на мозок / фото REUTERS

COVID-19 може захоплювати клітини мозку, використовуючи внутрішній механізм клітин для копіювання самого себе. Науковці провели детальне дослідження, яке підтвердило можливий вплив коронавірусної інфекції на структуру мозку.

Читайте такожАмериканські лікарі пояснили, чому коронавірус згубно впливає на весь організм людини

Американські науковці Медичної школи Університету Колорадо знайшли докази того, що вірус SARS-CoV-2 може пошкоджувати тканини мозку, пише 24 канал.

Щоб дізнатися, чи може SARS-CoV-2 проникнути в клітини мозку, науковці вивчили розтин тканини мозку трьох пацієнтів, які померли внаслідок COVID-19.

Вони також провели експерименти на мишах, інфікованих коронавірусом і на органелах — групах клітин, вирощених в лабораторному посуді, щоб імітувати тривимірну структуру тканини мозку.

"Наше дослідження є першим, в якому проводиться великий аналіз інфекції SARS-CoV-2 головного мозку з використанням трьох моделей", — сказала доктор Марія Нагель, професор неврології та офтальмології.

Виявилось, що вірус може проникати в нейрони через рецептор ACE2 – це білок на поверхні клітини, який вірус використовує для проникнення в клітину і запуску інфекції.

Крім того, науковці використовували мікроскоп, щоб побачити, як частки коронавірусу "зароджуються" всередині клітини та з'єднуються з внутрішнім механізмом нейронів, щоб створити нові копії самого себе.

Таким чином, вірус викликав метаболічні зміни в сусідніх нейронах, що не були інфіковані.

Примітно, що інфікована тканина мозку не заповнилася імунними клітинами, як очікували науковці.

Наприклад, коли вірус Зіка або вірус сказу проникає в мозок, зазвичай за ним слід велику кількість імунних клітин. Так що можливо, що коли SARS-CoV-2 вдасться проникнути в мозок, він якимось чином зможе уникнути типового захисту організму від таких вторгнень.

Ще не відомо, як ця незвичайна імунна відповідь може вплинути на перебіг інфекції, але він може утруднити виведення вірусу з мозку.

"Якщо мозок дійсно інфікований, це може мати летальні наслідки", - сказала Акіко Івасаки, імунолог з Єльського університету, яка керувала роботою.

Вплив коронавірусу на організм людини: що відомо

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram