Насіння буде корисним тим, хто намагається схуднути / фото REUTERS

Незалежно від того, чи є вашим пріоритетом схуднення, контроль рівня цукру в крові, жіноче здоров'я або здоров'я мозку, серед горіхів і насіння знайдеться те, що вам потрібно.

Якщо вам потрібна компактна і жувальна їжа, щоб перекусити між прийомами їжі, горіхи і насіння - ідеальний вибір, вони багаті на клітковину, корисні жири і білок, пише Huffpost.

Найкращі варіанти для жіночого здоров'я

Відео дня

Насіння гарбуза містить комплекс поживних речовин, корисний для жіночого здоров'я. Воно містить значно більше магнію, важливого для профілактики остеопорозу в жінок.

У насінні гарбуза також міститься велика кількість цинку, який регулює менструальний цикл, беручи участь у синтезі, зберіганні та вивільненні репродуктивних гормонів. Цинк також важливий під час вагітності через його роль у синтезі ДНК, який є основним фізіологічним процесом розвитку плода.

Ще один хороший вибір - бразильські горіхи через вміст у них селену, який є важливим гормоном, що забезпечує регулярність менструального циклу.

Найкращі горіхи для схуднення

Насіння соняшнику - чудовий варіант. Воно містить менше калорій і жиру, що є гарною ідеєю для тих, хто намагається схуднути. Воно є джерелом заліза, клітковини, фосфору, який сприяє росту і відновленню клітин. 

"Насіння конопель - це джерело поживних речовин: 10 грамів білка в 3 столових ложках, а також протизапальні та корисні для серця жирні кислоти омега-3. Це ідеальна комбінація, яка дасть змогу довше почуватися ситим, а також поповнить організм цинком і залізом, що необхідні для гарного стану", - сказала дієтологиня Кейті Хедлі.

З погляду поживних речовин, вживання арахісу допоможе викликати відчуття ситості завдяки клітковині, корисним жирам і білкам. Вони також містять антиоксиданти, такі як флавоноїди, які видаляють вільні радикали і захищають від раку.

Кеш'ю багаті на білок, який допомагає відчути ситість надовго. "Одна з найкращих особливостей кеш'ю полягає в тому, що вони багаті на мононенасичені та поліненасичені жири, які допомагають знизити рівень холестерину і поліпшити здоров'я серця", - сказала дієтологиня Лєна Бакович.

Найкращі горіхи для контролю рівня цукру в крові

"Фісташки відповідають усім вимогам. Вони багаті на клітковину та білок (які допомагають контролювати рівень цукру в крові), мають найменшу кількість калорій на унцію (що допомагає контролювати вагу), а очищення фісташок може допомогти прищепити нам усвідомленість у їжі", - сказала дієтологиня Тобі Смітсон.

"Фундук містить велику кількість вітаміну B6, фосфору, калію і цинку, які відіграють важливу роль в енергетичному обміні, а також в імунітеті та кров'яному тиску. Вони також є чудовим джерелом корисних жирів, які можуть допомогти знизити рівень холестерину, поліпшити маркери запалення. Олеїнова кислота, якої багато в цих горіхах, може сприятливо впливати на чутливість до інсуліну, що покращує метаболізм цукру в крові і знижує ризик розвитку діабету", - порадила лікарка-дієтологиня Меган Гілберт.

Найкращі горіхи для здоров'я серця

Мигдаль допомагає контролювати кров'яний тиск, оскільки в ньому багато амінокислоти аргініну, необхідного для виробництва оксиду азоту. Оксид азоту розслабляє артеріальні кровоносні судини, що, своєю чергою, знижує кров'яний тиск.

"Волоські горіхи мають кардіометаболічні захисні властивості. У разі вживання їх у складі збалансованої дієти з цільних продуктів знижується рівень холестерину в крові. Вони багаті корисною для серця жирною кислотою омега-3, альфа-ліноленовою кислотою. Одна порція цього горіха в чверть склянки може задовольнити щоденну потребу в цій незамінній жирній кислоті", - розповіла дієтологиня Тамі Бест.

Пекан також чудове джерело корисних жирів і клітковини. Вони можуть допомогти знизити кров'яний тиск і рівень холестерину завдяки жирним кислотам омега-3 і омега-6. Горіхи пекан також є чудовим джерелом вітаміну А, вітаміну Е і фолієвої кислоти.

Найкращі горіхи для здоров'я мозку

Волоські горіхи багаті на протизапальні жири, які зменшують нейрозапалення, допомагають підтримувати психічне здоров'я, скорочують ризик зниження когнітивних функцій. Оскільки волоські горіхи багаті на антиоксиданти та протизапальні жири, вони можуть чинити нейрозахисну дію.

Інші новини про користь горіхів

Усім відомо, що горіхи корисні, незалежно від типу - волоські горіхи, мигдаль, фісташки, кеш'ю, пекан, адже кожен вид горіхів сповнений поживних речовин.У статті Eat this розкривається, що ж буде з вашим організмом, якщо їсти горіхи кожен день.

Вас також можуть зацікавити новини: