Зелений чай дуже корисний для здоров'я / ua.depositphotos.com

Хоча всі чаї багаті антиоксидантами, зелені чаї (включно з матча, жасмином) містять найбільше антиоксидантів. Саме ці сполуки можуть боротися з окислювальним стресом в організмі і допомогти знизити ризик хронічних захворювань.

Дані свідчать, що зелений чай може прискорити обмін речовин і допомогти схуднути. Також доведено, що кофеїн покращує здоров'я мозку і підтримує його пильним і активним, але без посилення тривоги, пише Prevention.

Користь зеленого чаю

1. Спалюйте жир і прискорюйте обмін речовин

Відео дня

Чай містить катехіни, потужні антиоксиданти, які можуть значно знизити масу тіла і допомогти підтримувати нормальну вагу.

Дослідження показало, що в учасників, які пили чай із високим вмістом катехінів двічі на день, зменшувався жир на животі в середньому на 1,9 см і ваги тіла на 1 кг. Вважається, що потужна комбінація катехінів з кофеїном прискорює обмін речовин і спалювання жиру в організмі.

2. Покращите пам'ять, концентрацію і ясність розуму

Цей суперпродукт може поліпшити пам'ять, допомогти зосередитися і зменшити занепокоєння, завдяки дуету кофеїну і L-теаніну. L-теанін уповільнює всмоктування кофеїну і може пом'якшити деякі поширені побічні ефекти стимулятора, такі як нервозність. Коли кофеїн і L-теанін об'єднуються, то можуть допомогти поліпшити концентрацію і ясність розуму. Дослідження показало, що учасники, які приймали L-теанін, краще і швидше справлялися із завданнями з концентрації уваги.

3. Знизити кров'яний тиск

Сполуки як у зеленому, так і в чорному чаї розслаблюють кровоносні судини, що може допомогти знизити кров'яний тиск. Однак ефект скромний, тому люди із серйозною гіпертонією, найімовірніше, не побачать радикальних змін. Проте вживання зеленого чаю може стати позитивним кроком на шляху до поліпшення здоров'я серця.

4. Привести в норму рівень холестерину

Антиоксиданти в зеленому чаї можуть допомогти впоратися з високим рівнем холестерину. Дослідження показало, що споживання чаю пов'язане з повільнішим зниженням рівня "хорошого" холестерину, корисного для серця, з віком. А інше дослідження виявило, що зелений чай може значно знизити рівень "поганого" холестерину в крові. Вважається, що це пов'язано з тим, що чай багатий на катехіни, сімейство флавоноїдів, які можуть перешкоджати виробленню і засвоєнню холестерину.

5. Захистити від раку

Вживання зеленого чаю пов'язане з нижчим ризиком розвитку деяких видів раку, зокрема раку ендометрія, стравоходу, легенів, неходжкінської лімфоми, раку порожнини рота і яєчників. Річ у тім, що поліфеноли, рослинні сполуки, що містяться в чаї, можуть допомогти захистити клітини від ушкоджень, що викликають рак, шляхом нейтралізації вільних радикалів. Хоча всі чаї містять поліфеноли, найбільша концентрація міститься в зеленому чаї.

6. Підвищуйте чутливість до інсуліну для поліпшення рівня цукру в крові

Дослідження показують, що зелений чай може поліпшити чутливість до інсуліну, допомагаючи регулювати рівень цукру в крові та знижуючи ризик розвитку діабету 2 типу.

7. Знизити ризик хвороби Альцгеймера

Дослідження дійшло висновку, що зелений чай сприятливо впливає на зниження ризику хвороби Альцгеймера.

8. Запобігання інсульту

Інсульт може розвинутися швидко, без будь-яких попереджувальних ознак. Однак ви можете зробити кроки, щоб запобігти його появі. Дослідження показало, що вживання щонайменше трьох чашок зеленого чаю на день може знизити ризик інсульту на 20%. Ці шанси збільшуються, чим більше ви п'єте зеленого чаю.

9. Допоможіть здоров'ю порожнини рота

Пити зелений є відносно легкою звичкою, яка може поліпшити стан здоров'я порожнини рота. В одному з медичних оглядів сказано, що високий рівень поліфенолів відіграє корисну роль у запобіганні деяким захворюванням пародонту і порожнини рота.

10. Збільшення тривалості життя

Дослідження засвідчили, що споживання зеленого чаю пов'язане з нижчим ризиком смертності від усіх причин і смерті від серцево-судинних захворювань. Навіть помірне споживання знижує ризик загальної смертності від раку та респіраторних захворювань у жінок.

Що станеться з тілом, якщо пити зелений чай щодня?

Побічні ефекти від вживання однієї чашки кави на день мінімальні (здебільшого ті, що супроводжуються вживанням кофеїну), деякі групи людей можуть проконсультуватися з лікарем або дієтологом, якщо випивають великі кількості (наприклад, 5 чашок) на день.

Скільки зеленого чаю потрібно пити?

Для досягнення позитивних результатів необхідно випивати від трьох до п'яти чашок на день.

Чи корисний зелений чай для схуднення?

Дослідження показують, що так. Вчені з'ясували, що вживання зеленого чаю може прискорити обмін речовин, допомогти спалити жир і втратити зайві кілограми.

Коли не слід пити зелений чай?

Людям з анемією, діабетом, глаукомою або остеопорозом слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж пити зелений чай. Кофеїн у чаї може порушити сон, тому краще не пити його перед сном.

Вас також можуть зацікавити новини: