Українське правосуддя обмежене недосконалим законодавством, але тільки законні процедури мають принести справжні результати розслідувань і покарати злочинців.

На цьому наголосив в ефірі програми "Право на владу" на каналі "1+1" генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Читайте такожВбивство Гандзюк: адвокати Мангера повторно заявили відвід суддівській колегії

"Якщо я буду діяти незаконно, то ми не тільки програємо майбутні суди, але й дозволимо стати героями тим, хто заслуговує на тюрму. Правоохоронний шлях довший, ніж журналістський і політичний, але це єдиний законний шлях, який може дати законний вирок", - пояснив він.

І додав, що готовий до критики, але вона повинна привести до плідних наслідків. "Я готовий прийняти обґрунтовану критику, що справи рухаються іноді повільно, іноді ми помиляємося і програємо. Але міняти країну можна тільки разом", - заявив він.

Як повідомляв УНІАН, Гандзюк померла у київській лікарні 4 листопада 2018 року. За три місяці до того в Херсоні невідомий хлюпнув їй в обличчя сірчаною кислотою, жінка отримала хімічні опіки більш як 30% тіла. 11 лютого генпрокурор повідомив, що голові Херсонської облради Мангеру оголошено підозру в організації вбивства Гандзюк. Мангер підозрюється в організації вбивства, тобто в умисному заподіянні смерті іншій людині, вчиненому з корисливих мотивів, на замовлення, з особливою жорстокістю за попередньою змовою групою осіб, тобто у скоєнні злочину, передбаченого ч.3 ст.27, п.4, п.6, п.11, п.12 ч.2 ст.115 Кримінального кодексу України. 13 лютого прокурори в суді повідомили, що Мангер обвинувачується також за ст.258 КК «Теракт», цей злочин є підслідним СБУ.

15 лютого суд обрав Мангеру запобіжний захід у вигляді взяття під варту до 3 березня з альтернативою внесення 2 млн 497 тис. грн застави. Того ж дня після внесення застави Мангер вийшов із СІЗО, а 18 лютого повернувся на роботу в Херсоні. Дія цього запобіжного заходу завершилась 3 березня. 6 березня суд відсторонив Мангера від посади голови Херсонської облради на один місяць.

Того ж дня правоохоронці зняли з Мангера електронний браслет і повернули йому закордонний паспорт. Сьогодні, 14 березня, Луценко не виключив, що за результатами експертизи справа Гандзюк може бути перекваліфікована з умисного вбивства (ст. 115 Кримінального кодексу України) на умисне тяжке тілесне ушкодження (ст. 121 ККУ). За його словами, якщо судово-медична експертиза підтвердить причинно-наслідковий зв’язок між хімічними опіками і настанням смерті, то залишиться ст. 115. «Якщо інакше, можливо, я допускаю, що буде змінена кваліфікація», - сказав Луценко. Визначення остаточної кваліфікації злочину, за словами генпрокурора, є важливим не лише для підозр і обвинувачень, але й для необхідних екстрадиційних дій.