Під час нічної атаки РФ в Києві троє людей загинули, так і не отримавши змоги потрапити до найближчого укриття, розташованого у місцевій поліклініці. За інцидент вже взялася поліція.
Як пише NV, було затримано охоронця укриття. Мешканці розташованих поряд будинків у Деснянському районі столиці розповідали, що упродовж 15-20 хвилин після оголошення тривоги не могли потрапити до укриття, оскільки охоронець не відчиняв двері.
Також повідомляють, що чоловік перебував в стані алкогольного сп’яніння цієї ночі і розпивав алкоголь на робочому місці не вперше.
Директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук водночас стверджує, що охоронець нібито намагався відкрити укриття, проте стався вибух. Ткачук також стверджує, що чоловік в лікарні, пише "Суспільне".
Оновлено (12:12): В прокуратурі Києва уточнили, що охоронця поліклініки було доставлено до поліції, однак він не був затриманий.
"Охоронець поліклініки не затриманий, він доставлений до управління поліції, оскільки мав візуальні ознаки алкогольного сп’яніння", – розповіла прес-секретар прокуратури Києва Надія Максимець в коментарі УНІАН.
При цьому речниця додала, що встановлюються обставини щодо його "перебування у такому стані", а також те, чи був він на роботі під час повітряної тривоги і чи має стосунок до предмету досудового розслідування.
"Спершу ми маємо з’ясувати відповідальність саме службових осіб з числа адміністрації цього медичного закладу. Його (охоронця – УНІАН) діям буде, безумовно, надано правову оцінка. Ми встановлюємо обставини, чи перебував він в стані алкогольного сп’яніння, це мають встановити представники поліції. Але не потрібно зміщувати акценти, тому, що ми встановлюємо саме відповідальність службових осіб, які були зобов’язані організувати утримання цього укриття і забезпечити вільний доступ людей до нього під час повітряної тривоги", – наголосила речниця прокуратури.
З'являлася інформація про те, що нібито чоловік був контужений внаслідок вибуху, однак, за словами Максимець, таких скарг від нього не надходило. Водночас він перебував у медичному закладі – за добровільною згодою був направлений перевірку на стан алкогольного сп’яніння.
Максимець також уточнила, що спершу кримінальне провадження за фактом недоступку громадян до укриття було розпочато за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки). Зараз внесено додаткову правову кваліфікацію за статтею 135 Кримінального кодексу України (залишення в небезпеці). Розв'язується питання про об’єднання проваджень.
Нічна атака на Київ 1 червня - що треба знати
Цієї ночі російські окупанти завдали удару по Києву 10 ракетами типів "Іскандер-М" та "Іскандер-К".
Попри те, що всі ракети було збито, їхні уламки завдали руйнувань та спричинили загибель людей.
Зокрема, в Деснянському районі столиці загинули дві жінки і дитина. Стало відомо, що вони вийшли на вулицю, аби піти до укриття в поліклініці, але не встигли потрапити до нього – двері були зачинені.
Міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що відповідальність за це несуть керівник медзакладу і глава району. Він повідомив, що фахівці департаменту муніципальної безпеки розбираються у причинах недоступності бомбосховища.
Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко напередодні сповістив, що поліція Києва вже розпочала кримінальне провадження за фактом службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України).