фото: ua.depositphotos.com

У Фонді соціального страхування заявили, що гарантують надання матеріального забезпечення у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності застрахованих осіб, якщо хвороба триває і після звільнення.

Про це повідомила прес-служба Фонду.

Там наголосили, що через карантин багато роботодавців вдаються до оптимізації виробництва, змін умов праці та скорочення чисельності працюючих.

Читайте такожКомпенсації працюючим українцям за період ізоляції від COVID-19 перевищили 10 мільйонів гривень

"Допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок хвороби або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, а також в разі ізоляції від COVID-19 виплачується ФССУ застрахованим особам, починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення МСЕК інвалідності, незалежно від звільнення, припинення підприємницької або іншої діяльності застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, встановлених законодавством", - йдеться у повідомленні прес-служби.

Як уточнюється, оплата перших п'яти днів тимчасової втрати працездатності відбувається коштом роботодавця. "Звільнення під час тимчасової непрацездатності не є підставою для відмови в оплаті лікарняного", - наголосили у відомстві.

Там також нагадали,  що розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності залежить від тривалості страхового стажу та складає 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років), 60% (при стажі від 3 до 5 років), 70% (від 5 до 8 років) і 100% (якщо стаж – понад 8 років, або за наявності пільг відповідно до законодавства). Сума виплат від Фонду за час ізоляції від COVID-19 складає 50% середнього доходу незалежно від тривалості страхового стажу, і 100% середнього доходу – для медичних працівників.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram