этот материал доступен на русском

В ОБСЄ відреагували на звільнення Аласанії з посади голови НСТУ "напередодні виборів"

14:21, 08 лютого 2019
Політика
572 0
Аласанію достроково звільнили наприкінці січня / УНІАН

Представник Організації з безпеки та співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір заявляє, що занепокоєний достроковим звільненням Зураба Аласанії з посади голови Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Як йдеться у заяві Дезіра оприлюдненій на сайті ОБСЄ, він висловив свою стурбованість відносно нещодавнього рішення наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України звільнити Аласанію з його посади.

Читайте такожВ ЄС прокоментували заборону російським громадянам спостерігати за виборами в Україні

"Це негайне рішення викликає занепокоєння, оскільки воно може негативно вплинути на незалежність та життєздатність суспільного мовлення в Україні, особливо напередодні двох головних виборчих кампаній у цьому році", - заявив Дезір.

"З часу створення Національної суспільної телерадіокомпанії, у відносно короткий період часу були здійснені важливі кроки з переходу від контрольованого державою до суспільного медіа і здобуто прогрес у встановленні стандартів професійної журналістики, навіть якщо реформи мають продовжуватися", - заявив Дезір.

"Цей перехід був складним процесом, особливо внаслідок значних бюджетних скорочень у діяльності мовника впродовж останніх двох років", - додав він.

"Я знову повторю, що будь-які очікування від суспільного мовлення щодо забезпечення надійної, високоякісної та інформативної програмної діяльності можливі лише тоді, коли воно є незалежним та фінансово стабільним", - наголосив він.

"Я сподіваюся, що Наглядова рада забезпечить незалежність UA:Суспільне (Національної суспільної телерадіокомпанії) у майбутньому і розвиток справжнього медіа із суспільного мовлення, вільного від політичного втручання", - заявив Дезір.

Як повідомляв УНІАН, наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України 31 січня підтримала рішення про дострокове розірвання контракту з головою правління ПАТ НСТУ Аласанією.

10 квітня 2017 року Аласанія був обраний Наглядовою радою ПАТ "НСТУ" на посаду голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter