За словами Луценка, за результатами розслідувань повідомлено про підозру 112 особам / фото УНІАН

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявляє, що з 2014 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено 480 кримінальних проваджень щодо порушень на підприємствах державного концерну «Укроборонпром», в результаті чого нанесено державі збитків, що підтверджено експертизами, на суму в 100 млн грн.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Луценко повідомив на засіданні Ради національної безпеки та оборони України.

«Після 2014 року за цей період внесено до ЄРДР 480 кримінальних правопорушень на підприємствах державного концерну «Укроборонпром», встановлено збитків на загальну суму в понад 350 млн гнь, з яких підтверджено ревізіями та експертизами (збитків) на суму в понад 65 млн грн з врахуванням останньої цифри за поточний рік, пов’язаної з діяльністю фірми «Оптимумспецдеталь», - це вже близько 100 млн грн», - зазначив генпрокурор.

Відео дня

Читайте такожРНБО вирішила провести міжнародний аудит і ревізію концерну "Укроборонпром"

За словами Луценка, в результаті розслідувань повідомлено про підозру 112 особам, з яких 6 директорів оборонних підприємств, один колишній директор і кілька начальників відділів та інженерів.

«Продовжується досудове розслідування у 150 кримінальних провадженнях. До суду направлено 111 проваджень, винесено 76 вироків стосовно 77 осіб», - додав генпрокурор.

Як повідомляв УНІАН, 25 лютого проект "Наші гроші з Денисом Бігусом" оприлюднив розслідування, в якому йшлося, що син на той час першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор нібито причетний до схем масштабного розкрадання бюджетних коштів в оборонному комплексі.

У розслідуванні стверджується, що Гладковський-молодший та його партнери вступили у змову з оборонними чиновниками. Вони скуповували військові запчастини у російських контрабандистів, а також на складах української армії. Ціни на запчастини, які часто не відповідали будь-яким стандартам якості, були завищеними у рази. Цей "товар" за змовою з керівництвом "Укроборонпрому" продавали на оборонні заводи. У такий спосіб група нібито отримала від "Укроборонпрому" щонайменше 250 млн грн.

Олега Гладковського журналісти називають другом президента Петра Порошенка і "смотрящим за оборонкою".

26 лютого президент відсторонив Гладковського від виконання обов'язків першого заступника секретаря РНБО на час проведення розслідування, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади.

Сам Гладковський заявляв, що його син став заручником "брудної роботи і брудних справ" та позивається до журналістів-розслідувачів.

САП відкрила кримінальне провадження для перевірки оприлюднених у програмі "Наші гроші" фактів про мільйонні оборудки в оборонній сфері.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що ГПУ розслідує оприлюднені у ЗМІ оборудки в оборонній сфері з 2017 року, а НАБУ - з 2016 року. За його словами, встановлена сума збитків, завданих держбюджету, про які йдеться в розслідуванні проекту "Наші гроші з Денисом Бігусом", становить 22 млн грн. Також Луценко підтвердив, що підприємства ОПК, в тому числі "Кузня на Рибальському", отримували деталі для ремонту військової техніки контрабандою з Росії. Генпрокурор пропонує окремим рішенням РНБО визначити порядок постачання необхідних деталей для підприємств «оборонки» з території РФ, тому що не всі деталі для військової техніки можна виготовляти в Україні.

4 березня проект "Наші гроші з Денисом Бігусом" оприлюднив нову частину розслідування закупівель комплектуючих за завищеними цінами для підприємств "Укроборонпрому", згідно з яким чинний керівник державного концерну Павло Букін та колишній перший заступник секретаря РНБО Гладковський нібито отримували "відкати" за постачання висотомірів для ремонту в Україні Ан-26 з Казахстану.