этот материал доступен на русском

Зеленський заявив, що не бачить подальшої співпраці з Парубієм

11:14, 19 липня 2019
Політика
1313 0
Парубій двічі відмовився скликати позачергове засідання Ради на вимогу президента / УНІАН

Президент України Володимир Зеленський заявив, що не бачить подальшої співпраці зі спікером ВР Андрієм Парубієм та буде говорити вже з новим складом Верховної Ради після виборів.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив під час презентації мобільних житлових модулів у Міністерстві оборони України.

«Подальших дій з паном Парубієм, як зі спікером цієї Верховної Ради я більше не бачу», - заявив він.

Зеленський зауважив, що раніше пропонував народним депутатам знизити прохідний бар’єр, але вони відмовились розглянути його відповідний законопроект.

«Я дуже хотів знизити прохідний бар'єр. Це були наших дві пропозиції: давайте приберемо мажоритарників і знизимо бар'єр до 3%. Вони могли це зробити за 1, 2, 3 дня», - зазначив він, зауваживши, що це була його пропозиція на першій зустрічі з Парубієм.

«На жаль дуже багато партій не зможуть пройти бар’єр в 5% і це буде саме через пана Парубія», - переконаний він.

«Після його останньої відповіді я не бачу ніякого сенсу продовжувати розмову. Ми будемо вже говорити з іншим парламентом», - наголосив глава держави.

Читайте такожЗеленський розповів, яким хоче бачити майбутній уряд (відео)

Як повідомляв УНІАН, Зеленський ініціював позачергове засідання Верховної Ради на 18 липня для ухвалення трьох законопроектів: про уточнення підсудності Вищого антикорупційного суду і зосередження його роботи виключно на топ-корупції, про відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення і про відтермінування застосування штрафних санкцій за порушення порядку ввезення транспортних засобів на митну територію України.

Своєю чергою Парубій заявив, що проводити позачергове засідання парламенту неможливо - лише позачергову сесію. Так, повідомив Парубій, він звернувся до президента з проханням "привести свій лист до Верховної Ради у відповідність до вимог закону".

18 липня у листі, розміщеному у Facebook, Зеленський знову закликав Парубія скликати позачергове засідання парламенту.

За словами Зеленського, відповідно до Календарного плану проведення десятої сесії ВР восьмого скликання, затвердженого постановою парламенту від 20.12.2018 №266-VIII, десята сесія триває до 19 липня 2019 року. «Тобто, до 19 липня 2019 року на вмотивовану вимогу осіб, визначених Конституцією України, під час чергової десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання головою ВР скликається позачергове пленарне засідання», - наголосив президент.

Крім того, Зеленський назвав ганебною відмову Парубія скликати позачергове засідання Ради. «Я не здивований Вашою відмовою у скликанні позачергового засідання Верховної Ради України. Адже працездатність та звитяга – це не найсильніші риси сьогоднішнього парламенту», - зазначив президент.

18 липня Парубій продовжив через соцмережі переписку з президентом з приводу проведення позачергової сесії чи засідання парламенту.

У зверненні до Зеленського, розміщеному у Facebook, Парубій знову зазначив, що «подання від 17 липня 2019 року було оформлено не у відповідності з вимогами чинного законодавства».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter