этот материал доступен на русском

На засіданні Ради асоціації 28 січня проаналізують євроінтеграційні досягнення України та обговорять план подальших дій - Гончарук

22:20, 07 грудня 2019
Політика
508 0
Глава уряду торкнувся питання впровадження в Україні «промислового безвиза» / УНІАН

На засіданні Ради асоціації 28 січня 2020 року проаналізують євроінтеграційні досягнення України та обговорять план подальших дій з виконання Угоди про асоціацію.

Як повідомляється на Урядовому порталі, про це прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив 6 грудня на зустрічі з делегацією з Європарламенту на чолі з головою Комітету у закордонних справах Девідом Макаллістером.

Глава уряду порушив питання впровадження в Україні «промислового безвізу».

«Уряд України готовий до початку переговорів про укладення Угоди ACAA – так званого «промислового безвізу». Ми погодили план впровадження законодавства щодо спільного транзиту та уповноважених економічних операторів. Тепер на порядку денному приїзд Оціночної місії Євросоюзу – з цього почнуться перемовини в рамках процесу укладення угоди», - сказав він.

За словами Гончарука, ЄС є найбільшим торговельним партнером України «з часткою 42%».

«За 3 роки функціонування зони вільної торгівлі обсяг нашої торгівлі зріс на 56%», - додав він.

Наступним питанням, яке обговорювали на зустрічі, був порядок денний Ради асоціації Україна-ЄС, засідання якої відбудеться 28 січня 2020 року в Брюсселі.

Гончарук зазначив, що Україна має намір дедалі поглиблювати співпрацю з Євросоюзом, особливо у пріоритетних сферах: енергетика, митниця, цифрова економіка, юстиція та внутрішні справи.

«Разом із ЄС ми визначимо сфери, які наразі потребують перегляду, аби процес інтеграції відповідав сучасним викликам. Під час засідання Ради асоціації 28 січня плануємо проаналізувати євроінтеграційні досягнення України та обговорити план подальших дій», - сказав прем’єр.

Читайте такожМЗС Угорщини назвало умову, за якої не блокуватиме вступ України в НАТО

«Маємо намір оновити Додаток XVII, аби на Україну поширювався режим внутрішнього ринку у сфері надання фінансових, телекомунікаційних, поштових та кур’єрських послуг», – додав Гончарук.

На зустрічі також обговорювалися формати поглиблення співпраці України з Євросоюзом: «Східне партнерство +» та запропонований співголовою Парламентської асамблеї ЄВРОНЕСТ Андрюсом Кубілюсом для України, Грузії та Молдови формат «Тріо 2030». У цьому зв’язку прем’єр-міністр подякував Кубілюсу та висловив намір уряду долучитися до його оперативної реалізації.

Своєю чергою Макаллістер зазначив, що саме час зміцнювати відносини Європейського Союзу та України.

«Наша мета – приблизити Україну до членства в ЄС», - запевнив він.

Крім того, сторони приділили увагу питанню будівництва газопроводу «Північний потік-2».

««Північній потік-2» – суто політичний проект Росії – країни, яка в ХХІ столітті в порушення міжнародного права окупувала частину української території. Протидія реалізації цього проекту є важливою, в першу чергу, для енергетичної безпеки всієї Європи, а також є критичним чинником в запобіганні монополізації європейського енергетичного ринку російським «Газпромом»», - сказав Гончарук.

Насамкінець глава уряду подякував представникам Європарламенту за незмінну підтримку територіальної цілісності України та аргументував важливість підтримки санкцій ЄС проти Російської Федерації.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter