Місце катастрофи літака МАУ в Ірані / REUTERS

Міністр закордонних справ Ірану Мохаммед Джавад Заріф підтвердив готовність співпрацювати з Україною в розслідуванні щодо катастрофи українського літака рейсу PS752, який розбився біля Тегерану в січні.

Як йдеться в повідомленні на сайті іранського МЗС, про це він сказав під час зустрічі міністрів п'яти країн, що відбулася в кулуарах Мюнхенської конференції з безпеки в Німеччині.

Читайте такожСекретаря РНБО України запросили в Іран для розслідування збиття літака МАУ (відео)

Відео дня

Як зазначається, під час зустрічі Заріф зауважив на правових та технічних аспектах, а також "наголосив на відповідальній поведінці Ірану у вирішенні справи та необхідності уникнути політизації цього питання".

"Міністр закордонних справ також підтвердив готовність Ірану співпрацювати з Україною з метою розгляду справи та досягнення правового врегулювання цього питання", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 15 лютого, на полях Мюнхенської конференції з безпеки відбулася зустріч міністрів країн Міжнародної групи з координації допомоги жертвам катастрофи українського літака рейсу PS752.

У зустрічі взяли участь глави МЗС України, Канади, Швеції, Великої Британії та Афганістану.

Міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань заявив, що спільна мета усіх п'ятьох країн полягає у тому, аби добитися від Ірану відповідальності, прозорості і справедливості для жертв жахливої трагедії.

За його словами, сьогодні Заріф на невеликий час приєднався до засідання групи.

Глава МЗС Канади підкреслив, що Заріфу було недвозначно вказано, що Іран має вжити заходів для вирішення багатьох питань.

"По-перше, ми чинили тиск на Іран, щоб він провів ретельне, прозоре і достовірне розслідування у відповідності до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію. Це означає, що необхідно дозволити перевезти "чорні скриньки" в лабораторію, в якій є можливість належним чином отримати і проаналізувати їхній контент", - заявив Шампань.

Довідка УНІАН. В Ірані 8 січня розбився літак "Міжнародних авіаліній України", що виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ. Загинули 176 осіб. На борту Boeing 737 перебувало 11 громадян України, в тому числі 9 членів екіпажу, а також громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини і Великої Британії. Через три дні президент Ірану офіційно визнав, що український лайнер був збитий "в результаті ненавмисної людської помилки" і пообіцяв притягнути винних до відповідальності.

3 лютого директор з розслідування нещасних випадків в іранській Організації цивільної авіації Хасан Резайфар заявив, що Іран більше не ділитиметься з Україною доказами у справі щодо збиття літака МАУ через те, що дані розслідування «злили» українським ЗМІ.

4 лютого країни-учасниці Міжнародної групи з координації допомоги жертвам катастрофи літака МАУ заявили, що вимагають від Ірану негайно передати групі "чорні скриньки" зі збитого лайнера.

14 лютого міністр закордонних справ Ірану заявив, що Іран не має наміру віддавати "чорні скриньки" зі збитого літака МАУ, але й не розшифровуватиме їхні дані без участі зацікавлених сторін.