Засідання Ради може пройти поза стінами парламенту / фото УНІАН

Верховна Рада може провести засідання на відкритому майданчику, наприклад - на стадіоні. Така можливість вже розглядається.

Про це заявила заступник глави фракції "Слуги народу", нардеп Євгенія Кравчук, пише hromadske.

Вона уточнила, що мова йде не про наступне засідання, яке, імовірно, відбудеться 28 березня. "Дійсно, ми розглядали такий варіант "Б" - провести сесію, очевидно вже не цю сесію, яка буде в суботу, але можливо пізніше, чи на якомусь майданчику на свіжому повітрі, це може бути стадіон чи велика концертна зала. Ми думали про такий варіант, але остаточного рішення немає", - пояснила вона.

Читайте такожПозачергове засідання Ради перенесено – джерела

За словами Кравчук, у суботу, якщо буде засідання, воно пройде у будівлі парламенту, але з додатковими засобами захисту - масками, окулярами і рукавичками. Також депутатка нагадала, що для перенесення засідання парламенту необхідно ухвалити відповідне процедурне рішення.

"Щоб провести засідання в іншому залі або на вулиці, треба зібратися хоча б один раз і за це проголосувати. Що стосується відеозв’язку та відео голосувань, то це ще складніше, бо тут є роз’яснення Конституційного суду, що це має бути фізичне зібрання депутатів", - сказала вона.

Читайте такожВерховна Рада передає медикам Києва ще 25 автомобілів

Представниця "Слуги народу" додала, що депутати тестують можливі технічні засоби такої роботи, і зокрема 25 березня відбулося вже третє тестування роботи по відеозв’язку.

"В чому технічна складність. Це має бути одночасне підключення великої кількості депутатів, і крім того має бути якимось чином зафіксовано, що це саме депутат біля камери, а не його брат, сестра чи кішка. Є багато нюансів, які ми маємо спочатку вирішити", - резюмувала Кравчук.

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада на поточному тижні збереться на позачергове засідання, присвячене спалаху коронавірусу в Україні.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram