МЗС РФ незадоволене, що діалогу з бойовиками не буде / mskbest.ru

У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що Україна відмовилася від ідеї створення так званої "консультативної ради" з бойовиками, про що раніше домовилися в Мінську.

Про це йдеться в повідомленні на сайті МЗС РФ.

Там стверджують, що попереднє засідання ТКГ в Мінську 26 березня "закінчилося провалом".

"Завдяки прямим контактам з українськими партнерами вдалося досягти важливих домовленостей, здатних зрушити з мертвої точки процес врегулювання. У лютому - березні боку зблизили позиції по розведенню сил та обміну утримуваних осіб, приступили до розробки "дорожньої карти", досягли принципової домовленості про формування Консультативної ради та фіксації рішень Контактної групи в письмових протоколах", - йдеться в повідомленні.

Читайте такожЄрмак озвучивши "дуже принципову позицію" Києва щодо діалогу з ОРДЛО

Далі, стверджують російські дипломати, "почали відбуватися дивні речі".

"В ході телефонних переговорів помічники "нормандських" лідерів Берлін і Париж під різними приводами йшли від підтримки домовленостей Києва та Донбасу. Слідом за цим на зустрічі Контактної групи 26 березня від цих домовленостей відмовився і Київ. Складається враження, що українські переговорники пішли на це не без підказки ззовні. Подібний відкат назад від досягнутих і зафіксованих домовленостей перекреслює  позитивну динаміку, що намітилася", - заявили в МЗС РФ.

Як повідомляв УНІАН, 11 березня в Мінську відбулося чергове засідання ТКГ з участю глави ОП Андрія Єрмака та заступника керівника адміністрації президента РФ Дмитра Козака. Вони домовилися підписати рішення ТКГ про створення у складі політичної підгрупи Консультативної ради після консультацій з представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини щодо виконання домовленостей, досягнутих під час саміту "нормандському форматі". Підписання мало відбутися на наступному засіданні в Мінську 25 березня.

Читайте такожІдея консультативної ради з ОРДЛО розглядатиметься після обговорень з Францією, ФРН та ОБСЄ – Єрмак

Пізніше видання "Дзеркало тижня" опублікувало копію протоколу, підписаного в Мінську 11 березня. Згідно з документом, критерії та порядок призначення членів ради самостійно визначаються Україною, ОРДЛО, Німеччиною, Францією, Росією і ОБСЄ. При цьому по 10 представників від України і ОРДЛО будуть мати право вирішального голосу, по одному представнику від Німеччини, Франції, Росії та ОБСЄ - право дорадчого голосу.

Через кілька днів близько 60 народних депутатів від "Слуги народу" закликали президента Володимира Зеленського не допустити створення цієї ради.