Понеділок,
27 лютого 2017

Наші спільноти

Адвокати Януковича відреагували на пропозицію провести його допит у режимі відеоконференції у посольстві України

Сторона захисту колишнього президента України Віктора Януковича, який втік до Росії, вважає надання свідчень у режимі відеоконференції в будівлі посольства України незаконним.

REUTERS
REUTERS

Про це УНІАН повідомили у прес-службі адвокатського об'єднання "AVER LEX", адвокати якого представляють інтереси Януковича.

"У своїй заяві представники ГПУ посилаються на неодноразові запрошення Януковича В. Ф. з'явитися до одного з посольств України за кордоном для проведення його допиту в режимі відеоконференції. Разом з тим, нормами чинного Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК) не передбачена можливість проведення допиту осіб у кримінальному провадженні із залученням і використанням приміщень дипломатичних представництв України за кордоном", - заявили адвокати.

Тому захисники Януковича наголосили, що будь-які процесуальні дії, вчинені на порушення КПК, згодом не можуть бути визнані судом як належні докази.

"У цьому зв'язку є підстави вважати, що саме на це розраховує Генеральна прокуратура України, наполягаючи на свідомо незаконному порядку проведення допиту Януковича В. Ф. й широко висвітлюючи при цьому свої дії в ЗМІ", - наголосили адвокати.

Сім'я Януковича "здійснила кроки" по стягненню компенсації з України - ЗМІ

Також сторона захисту повідомила, що їй не відомі факти надсилання ГПУ будь-яких клопотань та запитів до відповідних органів РФ з питань організації допиту Януковича за місцем його перебування.

"При цьому Янукович В. Ф. сам неодноразово особисто підтверджував свою зацікавленість у співпраці зі слідством, для чого надав слідству максимум інформації про своє місцезнаходження. Більше того, з огляду на бездіяльність ГПУ, наполягав на необхідності оприлюднити зібрані проти нього докази за ключовими кримінальними провадженнями, щоб народ України та міжнародна громадськість змогли самостійно оцінити обґрунтованість звинувачень і результат роботи ГПУ", - стверджують адвокати.

Сторона захисту Януковича заявила, що ігнорування Генпрокуратурою України наданої інформації і запитів дає підставу припускати, що всупереч своїм заявам, ГПУ не зацікавлена в оперативному завершенні розслідування, навпаки, всіма своїми діями сприяє максимальному затягування термінів, намагаючись при цьому покласти провину за відсутність результатів розслідування на Януковича і його захисників.

Як повідомляв УНІАН, адвокати Януковича вважають незаконним рішення Печерського районного суду Києва про початок процедури заочного засудження їхнього підзахисного.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів

Новини політики

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку