Рада скасувала випробувальний термін для переселенців при прийомі на роботу

18:25, 17 травня 2016
Політика
1316 0

Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо випробування при прийнятті на роботу" (№1639).

беженцы переселенцы / Фото: УНИАН

Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 229 із 318 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Законом розширено перелік категорій громадян, для яких не встановлюється випробування при прийомі на роботу. Випробування не встановлюється для осіб, обраних на посаду; переможців конкурсного відбору на заміщення вакантної посади; осіб, які пройшли стажування під час прийняття на роботу з відривом від основної роботи; вагітних жінок; самотніх матерів, що мають дитину до 14 років або дитину-інваліда; осіб, з якими укладається трудовий договір строком до 12 місяців; осіб на тимчасові та сезонні роботи; внутрішньо переміщених осіб.

Читайте такожГройсман обіцяє приділяти "додаткову увагу" поверненню окупованих територій і переселенцям

Крім того, законом визначено, що до строку випробування не зараховуються дні, коли працівник фактично не працював, незалежно від причини.

Також передбачено, що у разі встановлення власником або уповноваженим ним органом невідповідності працівника займаній посаді, на яку його прийнято, або виконуваній роботі, він має право протягом строку випробування звільнити такого працівника, письмово попередивши його про це за три дні.

Відповідно до закону, трудовий договір, укладений на невизначений строк, а строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності, можуть бути також розірвані власником або уповноваженим ним органом також у випадку встановлення невідповідності працівника займаній посаді, на яку його прийнято, або виконуваній роботі протягом строку випробування.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter