УНИАН

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав на прес-конференції в Києві. Глава держави зазначив, що на сьогодні Україна має серйозний дипломатичний успіх, оскільки «не лише в «нормандському форматі» на найвищому рівні ми погодили загальну згоду щодо запровадження цієї (поліцейської озброєної – УНІАН) місії, але вже у Відні в ОБСЄ під німецьким головуванням розпочали дискусію щодо запровадження поліцейської місії».

Читайте такожВ МЗС РФ спростували згоду Путіна ввести на Донбас поліцейську місію ОБСЄ

Порошенко додав: «Можливо, ми завершимо цей процес в 2016 році».

Відео дня

Як повідомляв УНІАН, 24 травня президент України Порошенко, президент Франції Франсуа Олланд, канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент РФ Володимир Путін провели телефонну розмову. Згідно з повідомленням прес-служби президента України, лідери країн «нормандського формату» підтримали необхідність розгортання поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі. «Керівники України, Франції, Німеччини і Росії висловили підтримкурозгортанню поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі і почали консультації з цього питання», - повідомляли тоді в прес-службі Порошенко.

Разом з тим, у прес-службі Кремля за підсумками телефонної розмови лідерів країн заявили: «Відзначено важливість суворого дотримання режиму перемир'я, підвищення ефективності діяльності в зоні конфлікту Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ шляхом надання їй додаткових повноважень, а також зміцнення Спільного центру з контролю і координації». Пєсков наголосив, що РФ підтримує діяльність моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі, а не поліцейських.

1 червня в Адміністрації президента України повідомили, що російська сторона дала згоду на розгортання збройної поліцейської місії на Донбасі.

Наступного дня Пєсков заперечив заяви про згоду Росії розгорнути поліцейську місію на Донбасі. «Ситуація дуже проста: твердження про те, що в записах розмов «нормандської четвірки» містяться якісь індекації того, що російська сторона дала згоду на розміщення якоїсь поліцейської місії ОБСЄ, не відповідають дійсності. Жодних таких індикацій немає», - сказав Пєсков і наголосив, що «жодних домовленостей на цей рахунок теж немає».

«Є готовність обговорювати цю тему при тому розумінні, що прийняття будь-яких рішень без урахування позиції «представників Донбасу» не є можливим», - сказав він. Пєсков уточнив, що всі розмови ведуться про місію спостерігачів виключно на лінії розмежування. За його словами, контакти з цього питання «ведуться на експертному рівні».