"Безвіз" та асоціація Україна-ЄС: в АП кажуть, що завтрашній саміт у Брюсселі буде стратегічним і нестандартним

15:29, 23 листопада 2016
Політика
1883

Заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв заявляє, що завтрашній саміт Україна-ЄС у Брюсселі буде нестандартним і стратегічним.

На переконання Єлісєєва, 18-й саміт Україна-ЄС буде нестандартним і стратегічним / Фото УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав журналістам.

На переконання Єлісєєва, 18-й саміт Україна-ЄС буде нестандартним і стратегічним. «Стратегічним саміт буде з точки зору, що ми маємо ухвалити стратегічне рішення щодо Угоди про асоціацію», - пояснив він і додав, що також буде обговорене питання надання Україні безвізового режиму з боку Євросоюзу.

«Дуже важливо сконцентруватися на конкретних речах. Порядок денний саміту досить насичений, він включає питання реформ в Україні, у тому числі імплементацію Угоди про асоціацію, в тому числі у рамках зони вільної торгівлі. Будуть обговорюватися ситуація в Україні, у ЄС, буде обговорюватись питання регіональної безпеки, в цьому плані ми обговоримо Мінські домовленості, ситуацію в Молдові та Грузії», - повідомив Єлісєєв.

Читайте такожЗМІ пояснили, чому на саміті Україна-ЄС Київ ще не отримає "безвіз"

«Щодо конкретних результатів, то планується підписання меморандуму між Україною та ЄС про стратегічне партнерство в енергетичній сфері. Під час саміту відбудеться досить відвертий діалог з енергетичної проблематики, ми порушимо питання газопроводу Opal та проект Північного потоку-2», - сказав він.

За словами Єлісєєва, також у рамках саміту планується підписання окремої угоди щодо надання допомоги Україні в реалізації антикорупційних заходів (йдеться про 15 млн євро). Також буде підписана угода про надання Україні допомоги у сфері адміністративної угоди (йдеться про надання 104 млн євро). Крім того, очікується підписання операційної угоди про обмін інформацією між Україною та Європолом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter