Литовські мільйони Лазаренка не стали новиною для ГПУ, відомство намагається повернути гроші

13:56, 12 січня 2017
688 0

У Генпрокуратурі пояснили, що останні півроку працюють над поверненням коштів в Україну.

ГПУ останні півроку намагалась повернути ці гроші / job-sbu.org

Інформація про 30 мільйонів доларів колишнього прем'єр-міністра Павла Лазаренка в Литві не стала новиною для ГПУ. Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник генпрокурора Юрія Луценка Євген Єнін.

У той же час, Єнін повідомив, що ГПУ останні півроку працює над поверненням цих коштів.

Читайте такожГПУ: рішення суду в США дозволить почати переговори про повернення виведених Лазаренком $280 мільйонів

«Виявлені журналістським розслідуванням OCCRP 30 млн дол США Павла Лазаренка в Литві не стали новиною для Генпрокуратури України, яка активно працює над їх поверненням в Україну протягом останніх півроку», - написав він, додавши, що виявлені гроші є частиною тих 280 млн дол США, що заарештовані на підставі клопотань американської Феміди в 5 юрисдикціях світу.

Єнін також наголосив, що цивільний процес уряд США vs Лазаренко вступив у фінальну стадію, тож не виключено, що «вердикт американського суду буде проголошено вже цього року».

Заступник генпрокурора також підкреслив, що у випадку позитивного рішення суду США Україна розпочне процес повернення вкрадених активів.

Нагадаємо, журналісти виявили у базі даних OCCRP документи, які свідчать, що близько 30 мільйонів доларів коштів, як вважають, пов’язаних із колишнім прем’єр-міністром України Павлом Лазаренком, перебувають на рахунку в банку в Литві.

Ці кошти заморожені на рахунку місцевого відділення шведського банку SEB, і литовські суди кожні кілька місяців продовжують це замороження протягом останніх 17 років.

За даними розслідування, йдеться про частину з загалом приблизно 200 чи 250 мільйонів доларів, які пов’язують із Лазаренком і які були заморожені в кількох країнах із подання влади США ще 2004 року.

Як мовиться в повідомленні, рахунок зі згаданими 30 мільйонами доларів у колишньому литовському банку Hermis належав банкові Лазаренка European Federal Credit Bank, уже ліквідованому. 2000 року литовське відділення банку SEB купило банк Hermis разом із цим рахунком.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter