Неділя,
20 серпня 2017
Наші спільноти

Луценко не виключає агресії РФ через "нейтральну" Білорусь

Колишній міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко не виключає агресії РФ через "нейтральну" Білорусь. 

Луценко вважає, що залежна від Росії Білорусь може стати плацдармом для вторгнення
Луценко вважає, що залежна від Росії Білорусь може стати плацдармом для вторгнення / Фото УНІАН

Таку думку Луценко висловив в ефірі білоруського Єврорадіо.

За його словами, диктатори мінливі в своїх настроях та залежні від багатьох зовнішніх факторів. Насамперед вони думають про власні інтереси, і вже потім – в останню чергу – про інтереси сусідніх держав. Тому повністю виключати можливість агресії Російської Федерації на Україну з території Білорусі не варто.

«Я з великою часткою недовіри слухаю виступи пана Лукашенка, хоча вони й підкупляють своєю дружелюбністю. Проте я завжди пам’ятаю, що його позиція змінюється від результатів його переговорів з Кремлем. Не виключено, що йому знову запропонують знижку на нафту, газ, або ж нададуть преференції для його родинного бізнесу. Позиція Лукашенка вже неодноразово змінювалася в ключових питаннях європейської безпеки», - цитує Луценка прес-служба «Третьої української республіки».

Лукашенко побажав Україні не втрачати Крим і забрати Януковича додомуВін визнав, що слухати запевнення у «братерській підтримці територіальної цілісності» приємно, але «український кордон по всьому периметру має бути надійно захищеним».

«Я не вірю в те, що білоруси хочуть війни з Україною. Проте мене нічого не дивує в поведінці Росії, яка може спокійнісінько використати територію Білорусі для агресії проти України», - сказав Луценко.

Він нагадав, як свого часу гітлерівські війська обійшли «лінію Мажино» через формально нейтральну державу.

«Політика Путіна все більше нагадує політику Гітлера зразка 1938 року. І політика Європи все більше нагадує ту беззубу політику стримування явної агресії. Тому коли хтось думає, що «лінію Мажино», яку ми збираємося звести на кордоні з Росією, не можна буде обійти через територію нейтральної країни, як це вчинив Гітлер через територію Бельгії, він помиляється. Саме тому Українська держава мусить мати укріплений кордон по всьому його периметру, бо такою є ціна співіснування поруч з диктаторською державою», - підсумував Луценко.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку