Деякі представники Кремля намагаються знайти можливість піти від Путіна / фото REUTERS

Окремі представники Кремля намагаються знайти можливість піти від президента Російської Федерації Володимира Путіна, врятувати себе і свою власність. Питання майбутнього РФ залишається відкритим.

Про це розповів представник прес-служби ГУР Міноборони України Андрій Юсов в ітер'ю YouTube-каналу УНІАН

"Сьогодні окремі представники кремлівської верхівки самі знаходяться в пошуку таких каналів і комунікацій для того, щоб убезпечити себе, свій стан, піти від божевільного диктатора. Але, безумовно, неформальні канали теж існують. Публічна політика - це дуже важлива складова, але крім неї існує ще й закулісся. Україна використовує всі інструменти: і публічні, і не публічні, і закриті, і відкриті", - розповів Юсов.

Відео дня

При цьому він вказав, що заяви України про неприпустимість переговорів з позиції шантажу або спроб анексії нових територій – це факт і позиція партнерів цьому відповідає. Водночас він не став розголошувати прізвища росіян, які ведуть кулуарні переговори, тому що вони можуть знадобитися для майбутнього самої Росії.

"Можна констатувати, що серед військово-політичного керівництва, особливо серед бізнес-еліти сьогоднішньої путінської Росії, далеко не всі в захваті від тієї каші, яку заварив "колективний Путін" і дійсно схиблений диктатор. Далеко не всі поділяють Історичні позиції Медведєва, Патрушева та інших. З кожним новим рівнем такої ескалації, з кожною новою хвилею мобілізації, з кожним новим відсотком падіння рейтингу Путіна, або, безумовно, новими успіхами Збройних Сил України зі звільнення окупованих територій, ця партія миру в середині Росії, безумовно, буде посилюватися", - пояснив представник розвідки.

За його словами, фінал Путіна вже визначений і про його майбутнє не йдеться, а от питання майбутнього Росії залишається відкритим.

"Це фіаско. Чи буде це політичне фіаско, чи буде воно у вигляді міжнародного трибуналу, палацового перевороту або суду Лінча на вулиці – це вже інша історія. Але фінал-це фіаско. А ось питання майбутнього Росії поки залишається відкритим. Або вона зможе очиститися від диктатури і переформатуватися, відійшовши від усіх окупованих територій і спробувати якось відкатати назад. Або вона розпадеться і поневолені народи колоніальної імперії отримають можливість створення незалежних держав. Чи можливі інші сценарії-тут вже питання", - підсумував Юсов.

Як раніше повідомляв УНІАН, політолог Андрій Піонтковський розповів, що оточення президента РФ Володимира Путіна розуміє, що війна в Україні програна. Прибравши Путіна, Кремль почне випрошувати у Заходу капітуляцію на більш вигідних умовах.

Після виступи в Самарканді Путін зрозумів, що мирного відступу немає, що його ж соратники дуже скоро від нього позбудуться. Тому що без нього їм легше буде домовлятися із Заходом і може бути навіть з Україною.

Вас також можуть зацікавити новини: