Глава МЗС відреагував на скандал довкола суду: країну довелося захищати / фото УНІАН

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба відреагував на скандальне рішення Конституційного суду скасувати низку антикорупційних норм та відповідь РНБО й Зеленського.

Про це він написав у Facebook.

Читайте такожКСУ vs антикорупційна політика держави. Хто кого?

Відео дня

Кулеба вважає, що Європа і міжнародні партнери побачили кроки президента й уряду щодо вирішення проблем через КСУ.

Міністр стверджує, що президенту вдалося «зупинити демонтаж» антикорупційної інфраструктури.

«Драйвовий видався день, але було чітко зрозуміло, що потрібно робити. Був у мене сьогодні лише один сюрний момент: коли ти сидиш на засіданні РНБО і розумієш, що йдеться про захист країни від її ж Конституційного суду»,  – написав Кулеба.

Конституційний суд проти антикорупційної реформи 

  • Як відомо, у липні 2020 року 49 народних депутатів звернулись до Конституційного суду з клопотанням визнати закон "Про Вищий антикорупційний суд" від 7 червня 2018 року № 2447-VIII таким, що не відповідає Конституції. Народні депутати вважають закон неконституційним в цілому.
  • 16 вересня Конституційний суд України визнав неконституційними окремі положення закону про НАБУ.
  • 28 липня КС визнав неконституційним указ президента від 16 квітня 2015 року про призначення Ситника директором НАБУ.
  • 27 жовтня Конституційний суд за поданням 47 народних депутатів ухвалив рішення, яким скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за недостовірне декларування. Також КС визнав неконституційними положення законів про перевірку е-декларацій чиновників і скасував повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції з перевірки декларацій та виявлення конфлікту інтересів.
  • Конституційний суд своїм рішенням позбавив НАЗК доступу до держреєстрів, необхідних для проведення спецперевірок декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади. Без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений.
  • 28 жовтня через це рішення Нацагентство з питань запобігання корупції закрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій.
  • У НАБУ заявили, що через рішення КС всі справи про недостовірне декларування закриють, а викриті на зловживаннях посадовці уникнуть відповідальності.